Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
VOLITVE EU 2024
Novice
Da. B.

Rudar začel vzpon z dna

V sedmem kolu 3. SNL - center so Trboveljčani doma proti Jesenicam zanesljivo prišli do svoje prve zmage (3:0) v letošnjem prvenstvu. Kljub slavju so ostali na predzadnjem mestu, toda sedaj je razlika do sredine lestvice precej manjša.

Popolna prevlada od prve minute

Rudar je od prve minute pritisnil na vrata gostov in hitro zapravil lepo priložnost prek Jana Bergerja. Kmalu je slednji zadel še vratnico, po odbiti žogi pa je domači kapetan Rok Drnovšek zgrešil prazna vrata. Po dobre pol ure igre bi lahko za Rudar zabil še Žan Račič.

V 40. minuti je gostujoči vratar Alan Halilović le klonil, po podaji z leve je zadel posojeni igralec Krškega Kadir Delić. Še pred koncem polčasa so zeleno-črni povišali naskok. Razpoložena dvojica Davor Rižner - Antonio Jurić je spet prebila bok Jesenic, tokrat je hladnokrvno zaključil Račič.

Trboveljski vratar Klemen Radić je bil ves prvi polčas brez dela, na začetku drugega pa se je v pravem trenutku izkazal z obrambo po strelu Žige Oblaka. Gostje, za katere je po dolgotrajnem suspenzu zaigral tudi nekdanji reprezentant Senad Tiganj, so sredi nadaljevanja po napaki domače obrambe imeli še eno priložnost, ki je ostala neizkoriščena, vse ostalo pa je bilo prepričljivo na strani Rudarja.

Tekmo bi dokončno lahko odločil že Drnovšek v 70. minuti, zmago domačih pa je nato, po prodoru in asistenci rezervista Žana Krajšiča, v protinapadu potrdil Berger. Gostom so popustili živci in v 80. minuti je Marko Dragosavac po nervozni reakciji prejel rdeči karton, do konca tekme pa je Rudar žogo držal v svoji posesti in čakal na zadnji žvižg.

Optimistično na Bled

Velja omeniti, da sta poleg Krajšiča s klopi vstopila še Marko Sotenšek in Jan Holešek, v prvi postavi Rudarja pa je začel Amel Mrvoljak.

Trener "knapov" Antonio Buovski bo v nadaljevanju prvenstva torej lahko računal na močnejšo zasedbo, ki bo skušala popraviti rezultatsko slab uvod v sezono. V naslednjem kolu bo Rudar gostoval na Bledu, ki je tokrat vzel točko pri vodilni Ivančni Gorici (0:0).

Poročilo s tekme med ekipama Brinje Grosuplje in Zagorje si lahko preberete na tej povezavi.