Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Novice
Da. B.

Zagorjani preživeli sodniško farso

Igor Zibelnik

Nogometaši Zagorja so na sila sporni tekmi v Grosupljem iztržili remi (2:2). Prejeli so kar devet rumenih kartonov in enega rdečega, poleg tega pa so bili močno oškodovani s strani sodnika Davida Šmajca in njegovih pomočnikov.

V središču pozornosti - sodniki

Zagorjani so se z ekipo Brinje Grosuplje pred nekaj tedni že srečali v Pokalu MNZ in jo uspeli izločiti po streljanju enajstmetrovk. Tudi tokrat so varovanci Antona Kureža začeli s terensko pobudo, a so bili nevarni tudi domači, za katere je po predložku s strani v 18. minuti zadel Dominik Dolenc.

Gostje so nato pritisnili in se že veselili izenačenja, toda sodniki so zadetek Gašperja Kureža po povratni (!) podaji Anžeta Goriška milo rečeno sporno razveljavili zaradi neobstoječega prepovedanega položaja.

Zagorjani bi prvič morali dobiti enajstmetrovko po strelu Tomaža Nahtigala, ki ga je z roko odbil eden od domačih branilcev, Luka Klančišar pa je v eni naslednjih akcij že obšel vratarja, toda Dolenjci so se rešili z izbijanjem na črti. Pritisk se je "proletarcem" le obrestoval v 42. minuti, po strelu Ivice Perića je odbito žogo v mrežo potisnil Klančišar.

Začetek drugega polčasa je zaznamovala sporna odločitev glavnega sodnika. Zagorski vratar Miha Gracar je žogo po napaki še uspel pravočasno izbiti pred domačim napadalcem (ta je padel preko njegove noge), na začudenje vseh, tudi domačih, pa so Grosupeljčani dobili strel z bele točke, ki ga je unovčil Miha Černič. Zagorjanom so popustili živci in kartoni so začeli pospešeno padati.

Vendar pa so po dobri uri igre z igralcem manj ostali domači, zaradi nešportnega udarca je bil neposredno izključen Dominik Dolenc. A številčna prednost je trajala le sedem minut, takrat je namreč svoj drugi rumeni karton prejel Tilen Mlinar.

V zaključku tekme so se Zagorjani spet pritoževali, videli so namreč še eno "rokometno" obrambo enega od branilcev. V 89. minuti pa so vendarle prišli do zaslužene točke, po globinski podaji Aleša Burje je žogo sprejel Nejc Vozelj in jo rutinirano pospremil v mrežo.

Proti Gorenjcem nadaljevati pozitivno serijo

Zagorjani, za katere še vedno ne igra Branimir Đokić, so se na Dolenjsko odpravili brez Denisa Nikolića in Aneja Kureža, po srečanju pa so, skupaj z domačini, premlevali sodniški "šov" v Grosupljem.

Rdeče-beli imajo po sedmih tekmah osem točk in so na osmem mestu lestvice. V naslednjem kolu bodo na Mestnem stadionu gostili ekipo Šobec Lesce.

Poročilo s tekme med Rudarjem in Jesenicami si lahko preberete na tej povezavi.