Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Novice
K. E.

Eksploziven začetek in "hokejski" poraz Rudarja

Kamnita/Facebook

Trboveljski nogometaši so v osmem kolu 3. SNL - center po pravem festivalu zadetkov klonili na Bledu (7:3). Rudar je v prvih 18 minutah zabil kar tri gole, po uri igre pa popustil in Gorenjsko zapustil s "hokejskim" porazom.

Eksploziven začetek, slab konec

Blejci so povedli v četrti minuti, prosti strel Boštjana Gaberščka s stranske črte je nekako končal ob prvi vratnici gola Klemna Radića. Že štiri minute kasneje je izenačil Jan Berger, toda veselje gostov je trajalo le nekaj trenutkov, na drugi strani je namreč zadel Žiga Sitar.

Rudar je odgovoril z dvema hitrima zadetkoma. V 15. minuti je po lepo izigrani akciji zabil Žan Račič, v 18. pa je, potem ko je preigral vratarja, še drugič na tekmi mrežo zatresel Berger. Trboveljčani so vodili le 12 minut, po prekršku Radića v kazenskem prostoru je bil z bele točke zanesljiv Ladislav Stanko, ki je postavil izid prvega polčasa.

Rudar je na začetku nadaljevanja še naprej igral odprto in imel nekaj polpriložnosti, toda po napaki na lastni polovici so se Trboveljčani v 59. minuti spet znašli v zaostanku, zadel je Ermin Čamdžić. Isti igralec je sedem minut kasneje s srečnim strelom povišal na 5:3, v 72. minuti pa je srečanje dokončno odločil Sitar, zabil je z glavo po predložku s kota. Končni izid je v končnici postavil Gaberšček.

Oslabljena ekipa prispela z zamudo

"Knapi" so imeli pred srečanjem obilo smole. Na tekmo zaradi poškodb niso odpotovali Amel Mrvoljak, Marko Sotenšek in Damir Memišević, službene obveznosti so preprečile nastop Davorju Rižnerju, bolezen pa Sašu Ribiču. Poleg tega je Trboveljčane na cedilu pustil avtobus, zaradi čakanja na nadomestno prevozno sredstvo so na tekmo prispeli z dobro uro zamude.

Dobra novica je, da je Rudar v napadu spet deloval nevarno in učinkovito, a je bilo v obrambi vse preveč napak in naivnosti, da bi gostje na Bledu iztržili pozitiven rezultat. V naslednjem kolu v Trbovlje prihaja ekipa Kolpe, ki je po osmih kolih na tretjem mestu lestvice.