Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Novice
Da. B.

Borbeni Rudar drugič zapored zmagal doma

Kamnita/Facebook

Nogometaši Rudarja so v devetem kolu 3. SNL - center gostili Kolpo in slavili z minimalnim izidom (1:0), pod edini gol se je podpisal Jan Berger. To je bil že njegov četrti zadetek na zadnjih treh tekmah. Rudar je s tremi točkami skočil na dvanajsto mesto, Kolpa je padla na četrto.

Tekma dveh različnih polčasov

Trbovljčani so se tokrat predstavili v malce drugačni postavitvi kot na preteklih tekmah, toda v prvem polčasu so kljub  temu prevladovali v polju. Še najbližje zadetku so bili po zaključku Gala Novaka, kaj lahko pa bi dobili tudi enajstmetrovko po prekršku nad Bergerjem. Slednji se je po dolgi žogi Alena Kahterana znašel še v eni obetavni situaciji, toda obramba je pravočasno blokirala njegov strel.

Obe ekipi sta zgostili sredino, terensko premoč pa so domači kronali povsem ob koncu prvega dela. Po globinski podaji Jana Holeška je gostujoča obramba posredovala slabo in Berger je prišel sam pred vrata ter z leve strani ugnal sicer dobrega vratarja Izidorja Kordiča.

Domači čuvaj mreže Klemen Radić je moral v prvem polčasu ubraniti le en strel, v drugem pa se je znašel na nekaj preizkušnjah. Takoj po začetku nadaljevanja je z razdalje prečko stresel Vito Likavec, v naslednjih minutah pa je Radić ustavil nekaj sicer manj nevarnih poskusov Belokranjcev.

V zaključku tekme je bil spet nevaren tudi Rudar. Dva protinapada sta se končala s čistima streloma z roba kazenskega prostora, Kondič je odbil tako poskus Saša Ribiča, kot Kadirja Deliča. V dolgem sodniškem dodatku je Kolpa zapretila še z nevarnim predložkom Žige Kočevarja, toda točke so ostale v Zasavju.

Povprečno mlajši od 21 let

Trboveljčani so vpisali drugo zaporedno domačo zmago, tudi tokrat brez prejetega zadetka, in se pobrali po porazu na Bledu pred tednom dni. Velja omeniti, da je bil edini strelec Berger s 25 leti z naskokom najstarejši igralec v zasedbi Rudarja (povprečna starost prve postave je bila manj kot 21 let).

Še vedno pa trener "knapov" Antonio Buovski čaka na vrnitev nekaterih izkušenejših in trenutno poškodovanih nogometašev (Sotenšek, Mrvoljak, Memišević, Račič ...). V naslednjem kolu, ko bo Rudar gostoval v Grosupljem, se po suspenzu zaradi kartonov vrača Žan Krajšič. Dolenjci so ta konec tedna doživeli tesen poraz (1:0) v lokalnem derbiju proti vodilni Ivančni Gorici.