Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Novice
Da. B.

Rudar koplje proti zlati sredini

Kamnita/Facebook

Nogometaši trboveljskega Rudarja so s prvo gostujočo zmago v letošnji sezoni v 3. SNL - center skočili na enajsto mesto. Do zmage v Grosupljem (0:1) so prišli po zreli predstavi in so sedaj pri desetih točkah, dobili so tri od zadnjih štirih tekem.

Ribič odločil v prvem polčasu

V prvem delu gledalci niso videli veliko priložnosti, malce več od igre pa je imel Rudar. Trboveljčani so povedli v 20. minuti, ko je razpoloženi Sašo Ribič sprejel dolgo žogo in iz težkega položaja z roba kazenskega prostora matiral Jureta Potočarja.

Gostje so se ob koncu prvega dela že veselili podvojitve prednosti, toda sodniki so zadetek Jana Bergerja razveljavili zaradi zelo sumljivo dosojenega prepovedanega položaja.

V drugem polčasu je Berger s strelom po lepi podaji Marka Sotenška ogrel dlani vratarja, trboveljski čuvaj mreže Rok Bokal pa je ubranil poskus Jana Grma.

Pred koncem obračuna je imel po še eni podaji Sotenška zaključno žogo v nogah Antonio Jurić, ki je že premagal vratarja, a je eden od branilcev okroglo usnje izbil na črti. Rudar je kljub temu vzdržal in zasluženo prišel do točk.

Izven cone izpada

Rudar je skočil na enajsto mesto, ki je bil po slabem začetku sezone minimalni cilj, saj ob koncu sezone prinaša obstanek v ligi. Po drugi zaporedni zmagi pa "knapi" že pogledujejo tudi proti sredini lestvice, sledi namreč obisk predzadnjih Medvod.

Še vedno imajo zeleno-črni veliko prostora za napredek, ponovno so igrali v okrnjeni zasedbi. Iz različnih razlogov so tekmo v Grosupljem izpustili Žan Krajšič, Davor Rižner, Amel Mrvoljak, Damir Memišević in Dejan Cvjetić. Tokrat jo je skupil Žan Račič, zaradi poškodbe kolena je odigral le 25 minut.

Poročilo s tekme med Zagorjem in Komendo si lahko preberete na tej povezavi.