Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Da. B.

Smešna izključitev strnila vrste - nova zmaga Rudarja

NK Rudar NK Medvode
Darko Kunič/NK Rudar

Nogometaši Rudarja so vpisali še tretjo zaporedno zmago, četrto na zadnjih petih tekmah. Na domačem igrišču so suvereno premagali Medvode (2:0) in se z novimi tremi točkami priključili ekipam na sredini lestvice.

Gostje brez prave priložnosti

Začetek tekme je bil povsem v znamenju Trboveljčanov. Že v enem prvih napadov je gostujoča obramba žogo izbijala na črti, v sedmi minuti je vratar Miha Kačar s skrajnimi močmi odbil poskus Saša Ribiča v vratnico, slednji pa je v 12. minuti domače le popeljal v vodstvo, ko se je odlično izboril za globinsko podajo in prefinjeno zaključil.

Sledilo je obdobje enakovredne igre brez večjih priložnosti, blizu podvojitve prednosti je bil le Žan Račič, ki je odlično sprožil z razdalje, a je bil Kačar na mestu. Trbovljska obramba, ki je pozdravila vrnitev Amela Mrvoljaka, je dobro opravljala svoje naloge in do polčasa zadržala vodstvo.

Takoj po začetku nadaljevanja je z novim pobegom obrambo gostov premešal Račič. V 52. minuti pa smo videli eno od potez tekme. Mladinec Jan Sotenšek je vstopil s klopi in v svoji prvi akciji spektakularno preigral dva nasprotnika, zadetek pa mu je preprečil vratar.

Rudar je imel še nekaj polpriložnosti, 67. minuti pa je na sceno "udarno" stopil glavni sodnik Samo Veselič. Slednji je bil skozi celotno tekmo pri dosojanju prekrškov precej bolj toleranten do Medvod, ko pa je mladega Sotenška neposredno izključil zaradi ne preveč nevarnega drsečega starta, ki je povsem zgrešil Tilna Šušteršiča (ta je "divje" simuliral), je trboveljsko občinstvo pobesnelo. Zaradi protestov je bil s klopi odstranjen še rezervni vratar Rok Bokal.

Toda izključitev gostom ni kaj prida pomagala. Domači navijači na Kamniti so postali še malce glasnejši, trboveljski nogometaši pa so strnili vrste in v 71. minuti praktično odločili tekmo, ko je po dolgi in domiselni ekipni akciji z roba kazenskega prostora elegantno zadel iznajdljivi Jan Holešek.

Do konca tekme večjih pretresov ni bilo na spregled, bilo pa je več kot opazno, da je sodnik Veselič v zaključku spremenil kriterij, saj je Rudar začel dobivati prekrške, za katere se je pred rdečim kartonom lahko obrisal pod nosom. Domači vratar Klemen Radič veliko dela ni imel, vse potrebno pa je opravil brez napak.

Trije "kartonirani", en poškodovan

Za sicer pomembno zmago je Rudar plačal visoko ceno. Poleg dveh neposrednih izključitev je že v prvem polčasu zaradi poškodbe kolena igro zapustil Amar Kulašević, na naslednji tekmi v gosteh proti vodilni Ivančni Gorici pa bo zaradi rumenih kartonov manjkal še Jan Berger. V ekipo se bodo po odsluženih kaznih vrnili Marko Sotenšek, Alen Kahteran in Antonio Jurić, trener Antonio Buovski pa bo lahko računal tudi na tokrat manjkajočega Davorja Rižnerja.

Rudar je z zmago skočil na deseto mesto in ga le še tri točke ločijo od zgornje polovice lestvice. Po gostovanju pri Ivančni Gorici Trboveljčane čaka domači derbi z Zagorjem, nato pa še obisk Ljubljane, kjer se bodo pomerili z Bravom.

Poročilo s tekme med Ivančno Gorico in Zagorjem si lahko preberete na tej povezavi.