Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Novice
Da. B.

Namesto za prvo ligo boj za obstanek

vszi

Košarkarji Hrastnika so vpisali še šesti zaporedni poraz in padli na zadnje mesto lestvice 2. SKL. V zaostali tekmi osmega kola so visoko klonili v Grosuplju, končna razlika je znašala kar 31 točk (108:77).

Domačini so srečanje praktično odločili že v prvem polčasu. Prvo četrtino so dobili za sedem (33:26), na glavni odmor pa odšli z 20 točkami naskoka (63:43). V tretji četrtini so se Zasavci rahlo približali (80:64), v zadnjih desetih minutah pa povsem popustili in Dolenjcem dovolili, da izdatno zmagajo. Gostje so imeli skozi celotno tekmo težave v skoku, na koncu so jih imeli deset manj od gostiteljev (34:24).

Pri Grosuplju je bil strelsko najbolj razpoložen Matic Sirnik, 32 točkam je dodal 11 skokov. Po 18 točk sta dodala Sandi Grubelič in Tilen Hojč, eno manj pa Žan Jerman. Pri Hrastniku je 22 točk dosegel Urh Durnik, 17 Jure Guna, 13 Gašper Ovnik (10 asistenc), 10 pa Tadej Tušek.

NASLEDNJA MISIJA: PARKLJI
Po novem porazu so Hrastničani padli povsem na dno lestvice, imajo dve zmagi in sedem porazov, tako kot predzadnji Slovan. Po smelih napovedih na začetku sezone, ko so se v Hrastniku resno spogledovali s prvo ligo, Zasavce očitno čaka napet boj za obstanek.

Seveda imajo še dovolj časa za dvig po lestvici, do konca prvenstva je namreč še 13 kol. Vendar pa se bo moralo v igri Hrastnika, ki v zadnjem obdobju doživlja visoke poraze, nekaj korenito spremeniti.

2. SKL se bo nadaljevala devetega januarja, ko bo v Zasavju gostovala ekipa ljubljanskih Parkljev. Sledil bo derbi začelja, ko se bo Hrastnik odpravil na gostovanje v Celje.