Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Novice
Da. B.

Hrastnik s pomembno zmago v 2016

KK Plama Pur

V 2. SKL so pretekli konec tedna odigrali tekme desetega kola. Košarkarji Hrastnika so gostili ljubljanske Parklje in vpisali pomembno zmago, s katero so se dvignili z dna lestvice (74:72).

OB KONCU ZADRŽALI MIRNOST
Večina prvega polčasa je minila v znamenju izenačene igre. Po prvi četrtini so domači vodili za točko (18:17), tekmecem pa so rahlo ušli tik pred glavnim odmorom (39:34).

V tretji četrtini so Hrastničani dobro zaigrali v obrambi in pred zadnjimi desetimi minutami vodili za dvanajst točk (58:46). V zadnjem delu igre so jih Ljubljančani sicer ujeli, a so končnico bolje odigrali Zasavci in se veselili svoje tretje prvenstvene zmage.

Pri domačih je bil najbolj učinkovit Dejan Dunovič, 19 točkam je dodal šest skokov in pet asistenc. Tadej Tušek je zbral 15 točk in kar 12 skokov, Anže Maček je prispeval 13 točk, Urh Durnik 12, Gašper Ovnik pa je v statistiko vpisal šest točk, sedem asistenc in osem skokov. Pri gostih je izstopal Andraž Rogelja s 26 točkami.

SLEDIJO CELJANI
Hrastnik je z novim parom točk sedaj predzadnji, a so razlike na sredini lestvice precej majhne. V naslednjem kolu bodo Zasavci gostovali pri Celju, srečanje pa bo zelo pomembno za razplet v spodnji polovici lestvice.