Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Novice
Da. B.

Zagorjani vrnili milo za drago

Igor Zibelnik/KK Zagorje

Z boji so v letu 2016 že začeli tudi košarkarji v 4. SKL - vzhod. V preteklem tednu uradno preimenovani Zagorjani (iz KD Zagorska dolina se je klub preimenoval v KK Zagorje) so na domačem parketu razbili Ivančno Gorico (89:65) in Dolenjce oddaljili od boja za vrh, obenem pa jim vrnili za poraz z enako razliko na prvi medsebojni tekmi (83:59).

ODLOČILA TRETJA ČETRTINA
Že v prvi četrtini so Zagorjani stopili na plin in po desetih minutah vodili za enajst (23:12), do polčasa so Ivančani rahlo znižali (39:31).

Tekma se je dokončno zlomila v tretji četrtini. Z dobro obrambo so domači prihajali do protinapadov in ušli nasprotnikom (64:47), v zadnjem delu igre pa so še podkrepili prednost.

Pri domačih je bil najbolj učinkovit Blaž Božjak s 27 točkami, do svojega povprečja je prišel tudi prvi strelec lige Edin Jasenčić z 21 točkami, prav toliko jih je dodal udeleženec kadetske All-Star tekme Martin Kosin. Pri gostih je Matic Erčulj dosegel 18 točk.

NOVA GOSTUJOČA ZMAGA?
V naslednjem kolu se bodo Zagorjani podali na gostovanje h mladi ekipi Parkljev v Ljubljano. Slednja ima na računu zgolj eno zmago in tako bodo imeli Zasavci lepo priložnost, da pridejo do svoje šeste zmage in s tem 50-odstotnega izkupička.

Vse boljšo igro Zagorja so ponovno pozdravili tudi člani navijaške skupine Crazy Boys, ki so v zagorski športni dvorani pričarali lepo vzdušje. Ob takšnih predstavah si lahko navijači Zagorja v naslednjih letih od sila mlade ekipe obetajo veliko.