Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Da. B.

Dolani slavili v zadnji sekundi

RK Dol TKI Hrastnik/Facebook
RK Dol TKI Hrastnik

V 14. kolu 1.B rokometne lige so Dol TKI Hrastnik, Herz Šmartno in Radeče Mik Celje prišli do zmag. Dolani in Šmarčani ostajajo v boju za sam vrh.

Derbi 14. kola v 1.B DRL je bil odigran v Krškem, kjer je gostoval Dol TKI Hrastnik in pri lanskem prvoligašu prišel do tesne zmage (30:31).

Po prvem polčasu so gostje vodili za štiri (16:20), toda dvanajst minut pred koncem so jih Krčani ujeli. Napeto končnico so bolje odigrali Dolani in povsem ob koncu prišli do zmage. Zadnji napad je natančno zaključil nekdanji igralec Krškega Gregor Klepej in poskrbel za veselje gostujočih navijačev.

Prav Klepej je bil prvi strelec Dola, zabil je kar deset zadetkov. Zelo učinkovit je bil tudi Klemen Brilej z osmimi goli, štiri je dodal David Jakopič. Za Krško je Marko Sintič dosegel enajst, Andraž Dragan pa šest zadetkov.

HERZ DRŽI STIK Z VRHOM
Tik pod vrhom lestvice je ostal Herz Šmartno, tokrat je doma zlomil odpor Škofljice (35:26).

Po prvem polčasu so imeli domači zgolj zadetek prednosti (17:16), po 40. minuti pa so stopili na plin in na koncu prepričljivo slavili za devet.

Pri Šmarčanih sta se z osmimi zadetki najbolj izkazala Tilen Strmljan in Jaka Avsec. Za Škofljico jih je Blaž Marolt dosegel šest, Žiga Regner in Anže Nered pa po pet.

RADEČANI ZMAGOVITO Z GORENJSKE
Rokometaši Radeč so gostovali v Železnikih pri Alplesu, ki se krčevito bori za obstanek, in prišli do zaslužene zmage (31:33) ter se tako utrdili na sredini lestvice.

Tempo igre so gostje narekovali že v prvem polčasu, ki so ga dobili za tri gole (16:19). V nadaljevanju so povedli že za šest, toda trmasti Gorenjci so jih ujeli, ob koncu pa so Radeče uspele rešiti zmago.

Za goste, ki so na tekmo prišli zgolj z desetimi igralci, je Blaž Ernestl zabil enajst golov, sedem jih je dodal Danijel Dobravc, enega manj pa Matic Stegne. Za Alples je osemkrat zadel Primož Pfajfar, sedemkrat Jan Korošec, šestkrat pa Jože Kamenšek.

NA VRHU OSTAJA KRIM
V 14. kolu je zmago zabeležila tudi vodilna ekipa Krim Olimpija, doma je ugnala ivanški Sviš (31:27). Ljubljančani imajo na vrhu tako še naprej točko prednosti pred Herzom, dve pred Dolom in pet pred ptujsko Dravo, pri kateri bodo gostovali v naslednjem kolu.

Čez teden dni bomo v dvorani Dolanka videli tudi lokalni dvoboj med Dolani in Radečani, medtem ko bodo Šmarčani gostovali pri Mokercu.