Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Da. B.

Vodilna ekipa nemočna v Zagorju

KK Zagorje
KK Zagorje

Košarkarji Zagorja so v 17. kolu 4. SKL - vzhod na domačem parketu visoko premagali ljubljansko Ježico (69:53).

Na zadnji domači tekmi v letošnji sezoni 4. SKL - vzhod so košarkarji Zagorja gostili vodilno Ježico in jo z odlično igro v obrambi zasluženo ugnali s 16 točkami razlike.

V prvi četrtini so Ljubljančani držali korak z gostitelji (18:19), toda v drugi četrtini je Zagorje gostom dopustilo le osem točk in na glavni odmor so domači odšli z lepim naskokom (36:27).

V tretji četrtini so varovanci Pavla Kotarja praktično že odločili zmagovalca (57:44), v zadnjem delu igre pa nadzorovali rezultat in še povečali naskok (69:53).

Za Zagorje je Edin Jasenčić dosegel 22 točk, 13 jih je dodal Martin Kosin, 12, Blaž Božjak, 10 pa Jure Jere (dve trojki). Za Ježico je Klemen Trstenjak vpisal 16 točk, Matevž Mencin pa 13. Domačo ekipo so ponovno glasno bodrili Crazy Boysi.

PLAY-OFF NI BIL TAKO DALEČ
Zagorjani so si z deseto zmago na 17. prvenstveni tekmi zagotovili pozitiven izkupiček ob koncu sezone, kar je za ekipo, ki se je letos po šestih letih premora vrnila v ligaško tekmovanje, lep izkupiček. V zadnjem kolu (5. marca) bodo Zagorjani gostovali v Šmarjah pri Jelši.

V play-off za prvaka se bosta iz vzhodne lige preselili ekipi Ježice in Ivančne Gorice. Velja poudariti, da je Zagorje obe moštvi doma gladko premagalo. Iz zahodnega dela lige se bosta omenjenima ekipama pridružila Vrhnika in Krvavec Meteor.