Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju

Šmarčani in Dolani si delijo vrh lestvice

Herz Šmartno/Facebook
Jaka Avsec Herz Šmartno

Rokometaši v 1.B ligi so pretekli konec tedna odigrali srečanja 16. kola.

Po 16. kolu je na prvem mestu ostal Herz Šmartno, a ima prav toliko točk (27) tudi drugouvrščeni Dol TKI Hrastnik. Šmarčani so v lokalnem derbiju doma remizirali proti ivanškemu Svišu, Dolani pa so v gosteh pričakovano ugnali Alples. Obe moštvi sta izkoristili spodrsljaj tretjeuvrščene ekipe Krim Olimpija, ki je doma visoko izgubila proti Brežicam (22:29). Radeče so na domačem parketu morale priznati premoč Škofljici in so ostale na desetem mestu.

NEODLOČENA BITKA ZA BOGENŠPERK
Šmarčani so v domači dvorani proti Svišu nastopili brez prvega strelca Tilna Strmljana, v prvem polčasu pa so gostje nekajkrat vodili celo za tri gole, a so jih domačini do polčasa ujeli (20:20). V drugem delu je Herz sprva povedel za dva gola, nato so Ivančani z novo serijo sami povedli za dva, toda tik pred zadnjo minuto so Šmarčani po ponovnem preobratu spet vodili za gol. V zadnjem napadu je za goste zadel Matevž Corel in poskrbel za delitev točk (33:33).

Za Šmartno je Jaka Avsec dosegel deset golov, osem jih je dodal Rok Ribarič, šest Aleš Šmejc, štiri pa Peter Bahovec. Za Sviš je sedem zadetkov zabil Gašper Stopar, po enega manj sta dodala že omenjeni Corel in Denis Zavodnik, petkrat pa je zadel Simon Stopar.

DOLANI STRLI TRMASTE GORENJCE
Dolani so težje od pričakovanj slavili v Železnikih. Domači Alples je v prvem polčasu dvakrat pobegnil, toda do odmora so gostje izenačili (13:13). Na začetku nadaljevanja so Gorenjci spet ušli na tri gole razlike, toda v zaključku tekme so Dolani stvari postavili na svoje mesto (25:28).

Za Dol je Klemen Brilej zabil enajst golov, sedemkrat je mrežo zatresel Gregor Klepej, petkrat pa Amal Ajdari. Za Alples je Primož Pfajfar dosegel šest zadetkov, po enega manj pa Jože Kamenšek in Jan Korošec.

HUDA POŠKODBA LOČIČNIKA
V Radečah so domačini proti Škofljici vpisali rahlo presenetljiv poraz, ki pa ni ogrozil njihovega drugoligaškega statusa. Gostje so vodili že po prvem polčasu (13:16), v drugem pa so jih domačini neuspešno lovili in na koncu izgubili za dva zadetka (26:28).

Za Radeče je Blaž Ernestl zabil kar 12 golov, a je bil eden redkih razpoloženih domačinov. Za Škofljico je petkrat zadel Rok Cvetko. Na srečanju se je pri domačih huje poškodoval Domen Ločičnik, ki mu želimo čim hitrejše okrevanje.