Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Da. B.

Dol utrdil vodstvo, Herz in Radeče poražena

RK Dol TKI Hrastnik/Facebook

Rokometaši v 1.B ligi so pretekli konec tedna odigrali tekme 17. kola.

Rokometaši Dol TKI Hrastnika so gostovali v Škofljici in z rutinirano zmago utrdili svojo pozicijo na vrhu lestvice.

Po začetnem vodstvu gostiteljev so se Dolani sredi prvega polčasa razigrali in po 30 minutah vodili z lepim naskokom (12:17).

V nadaljevanju so gostje nadzorovali rezultat in nekaj minut pred koncem srečanja vodili celo za deset zadetkov, na koncu pa slavili za osem (25:33).

Za Dol je kar enajst golov zabil Klemen Brilej, devet jih je dodal Gregor Klepej, osem pa Amal Ajdari. Za Škofljico je Anže Nered zadel sedemkrat, Jan Žnidaršič pa petkrat.

DRAVA SE JE PRIBLIŽALA HERZU
Herz je po porazu proti Dravi na Ptuju padel na drugo mesto. Za vodilnimi Dolani ima dve točki zaostanka, pred tokratnimi nasprotniki točko prednosti, še eno več pa od četrtouvrščenega Krima, ki je tokrat izgubil v Črnomlju.

Na Ptuju so Šmarčani, ki so tudi tokrat nastopili brez prvega strelca Tilna Strmljana, v prvem polčasu držali korak s tekmeci. Nobena ekipa si ni priigrala več kot dva zadetka prednosti, na odmor pa je Herz odšel z minimalno prednostjo (17:18).

V drugem delu so gostje sprva povedli za tri (19:22), toda sledilo je pet zaporednih golov Drave, ki je nato še povišala prednost in na koncu slavila za štiri (36:32).

Za Herz je Aleš Šmejc dosegel devet golov, enega manj je zabil Jaka Avsec, pet jih je dodal Rok Ribarič. Za Dravo je bil najbolj učinkovit Filip Jerenec z enajstimi goli.

TESEN PORAZ RADEČ
Rokometaši Radeč so gostovali pri Mokercu in po porazu ostali na desetem mestu, kjer z varne razdalje spremljajo boj za obstanek.

Proti Ižanom so Radečani dobro začeli, a sledil je preobrat domačinov, ki so na polčas odšli s prednostjo dveh zadetkov (13:11).

Tudi v drugem delu smo videli podoben scenarij. Radeče so sredi nadaljevanja vodile za dva gola (20:22), toda še enkrat več je zmanjkalo moči in na koncu se je veselil Mokerc (26:24).

Za Radeče je šest golov zabil Gregor Jukič, pet Tomaž Gospodarič, štiri pa Matic Stegne. Za Mokerc je Luka Kljun dosegel osem golov, dva manj je dodal Matija Hostnik.