Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Da. B.

Dolani na vrhu lažje dihajo

Dol TKI Hrastnik/Facebook

V 18. kolu 1.B rokometne lige so Dolani povečali svojo prednost na vrhu lestvice. Njihovi prvi zasledovalci ostajajo Šmarčani, Radečani pa so si praktično že zagotovili obstanek.

Rokometaši Dol TKI Hrastnika so v Dolanki gostili Mokerc in z rutinirano predstavo prišli do novega para točk, sedaj jih imajo že 31.

Po izenačenem začetku tekme so Zasavci ob koncu prvega polčasa naredili delni izid 6:1 in na odmor odšli s prednostjo petih golov (12:7). V drugem polčasu je navišja prednost znašala osem zadetkov (18:10), do konca srečanja so gostje omilili poraz (29:25).

Za Dol je Amal Ajdari zabil sedem golov, šest jih je dodal Domen Hribšek, po štiri pa Klemen Brilej in Kristian Bauerheim. Za Mokerc sta Luka Kljun in Matevž Žagar zabila po pet golov.

Do konca prvenstva je še osem tekem, pred najbližjimi zasledovalci imajo Dolani tri točke prednosti.

ŠMARČANI ZAPRAVILI TOČKO
V dvorani Pungrt je Herz Šmartno z remijem proti Brežicam sicer ostalo na drugem mestu, a ga je po točkah (28) sedaj ujela ptujska Drava, Krim Olimpija pa je tik za njim.

Šmarčani so v prvem polčasu ves čas imeli rahlo prednost, toda odlepiti se niso uspeli in na polčas so prinesli zadetek prednosti (16:15). V drugem delu so Brežičani že ušli domačim za tri gole (19:22), toda sledil je preobrat Šmartnega, ki pa ga je z izenačujočim zadetkov ob koncu tekme izničil Goran Brečko (26:26).

To je bil eden od zgolj dveh zadetkov slednjega na tekmi. Za Brežice je Franci Čanžar sicer zabil šest golov, pet jih je dodal Jaka Tomše. Za Šmartno je povratnik po poškodbi Tilen Strmljan zabil pet golov, prav toliko jih je dodal Peter Bahovec, enega manj je dosegel Rok Ribarič.

RADEČANI DO SEDME ZMAGE
Rokometaši Radeč so z domačo zmago nad ivanškim Svišem skočili na deveto mesto. Obstanek imajo praktično že zagotovljen, tako da lahko do konca prvenstva igrajo sproščeno.

Proti Svišu so v prvem polčasu povedli za tri gole (7:4), toda do odmora so jih gostje ujeli in prehiteli (14:15). Na začetku drugega polčasa so Radeče naredile delni izid 6:1 in ustvarjeno prednost obdržale do konca srečanja (32:28).

Za Radeče je Blaž Ernestl zabil devet golov, enega manj Gregor Jukič, po šest sta jih prispevala Danijel Dobravc in Patrik Brečko. Za Sviš je Matic Košir zadel sedemkrat, Simon Stopar pa šestkrat.