Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Novice
Da. B.

Za slovo dobili živčno končnico

Igor Zibelnik/KK Zagorje

Košarkarji Zagorja so v zadnjem kolu 4. SKL - vzhod vknjižili zmago in sezono zaključili v zgornji polovici lestvice.

V zadnjem 18. kolu rednega dela so Zagorjani gostovali pri ekipi Jelše v Šmarjah in vpisali svojo enajsto zmago (ob sedmih porazih). To je bilo dovolj za končno peto mesto, od pozicij, ki vodijo v play-off, so bili varovanci Pavla Kotarja oddaljeni za dve zmagi. Boja za vrh jih je stal slabši začetek sezone, ko so se, po šestletnem mrku članske ekipe, še lovili.

V KONČNICI OSTALI MIRNI
V Šmarjah so domačini dobili prvo četrtino (23:19), toda do glavnega odmora so Zagorjani z dobro obrambo uspeli spreobrniti izid (34:36). Po izenačeni tretji četrtini sta ekipi v zadnji del tekme krenili poravnani (57:57), v živčni končnici pa so bili mirnejši gostje, ki so bolje izvajali proste mete (76:78).

Za Jelšo je Rok Gobec dosegel 23 točk, eno manj je prispeval Timotej Napast. Za Zagorje je prvi strelec ekipe Edin Jasenčić vpisal 21 točk, 16 jih je dosegel organizator igre Jure Jere.