Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Novice
Da. B.

Dolani proti prvi ligi, padec Herza in Radeč

vszi

Rokometaši v 1.B ligi so odigrali srečanja 19. kola. Na vrhu lestvice vztrajajo rokometaši Dol TKI Hrastnika, Herz Šmartno je padel na četrto mesto, Radeče so desete.

Rokometaši Dol TKI Hrastnika so v Ivančni Gorici gostovali pri Svišu in prišli že do svoje 16. zmage v letošnji sezoni, s katero so se sedem tekem pred koncem utrdili na vrhu lestvice.

Na začetku tekme so Ivančani še držali korak z Dolani, domačini so tako celo povedli s 6:3. Do konca polčasa so varovanci Primoža Cenkarja lovili domačine in na polčas odšli z minimalnim zaostankom (13:12). Na začetku nadaljevanja so Dolani stopili na plin in hitro povedli, sredi drugega polčasa pa začeli višati prednost, ki je nekaj minut pred koncem znašala štiri zadetke (19:23). Na koncu so Zasavci zmagali za dva gola (22:24).

Za Dol je devet zadetkov dosegel Gregor Klepej, po pet sta jih dodala Klemen Brilej in Domen Hribšek. Za Sviš je Simon Stopar zabil pet zadetkov.

BELOKRANJCI PREMOČNI ZA ŠMARČANE
Herz Šmartno je izgubilo v Črnomlju in padlo na četrto mesto. Moštvo pod taktirko Filipa Gradiška ima še vedno možnosti za preboj v prvo ligo, kamor peljeta prvi dve mesti.

V Beli Krajini so Šmarčani začeli zelo slabo, saj so domači hitro povedli za sedem golov (9:2). Do polčasa je Herz znižal zaostanek (17:13), toda Črnomaljci so se na začetku drugega dela z novo serijo spet oddaljili na varnih šest zadetkov prednosti (20:14) in naskok zadržali do konca (29:23).

Za domače so po šest zadetkov zabili Marko Štrucelj, Anže Weiss in Gregor Stariha. Za Šmartno je petkrat zadel Aleš Šmejc, po štirikrat pa Žan Pregelj in Jaka Avsec.

VISOK PORAZ RADEČANOV
Ptujska Drava je ekipi Radeče Mik Celje, ki je ostala na desetem mestu prvenstvene lestvice, na domačem parketu prizadejala visok poraz.

Že začetek tekme je bil po okusu "kurentov", ki so hitro povedli za sedem (10:3), do polčasa pa so gostje malce omilili razliko (18:12). V drugem delu so si Ptujčani v nekaj minutah praktično zagotovili zmago, ko so povedli za dvanajst golov (26:14), na koncu so slavili s petnajstimi zadetki razlike (39:24).

Za Dravo je sedem golov dosegel Jan Maroh, enega manj pa Filip Jerenec. Za Radeče je Danijel Dobravc sedemkrat zatresel mrežo, Tomaž Gospodarič je zadel štirikrat.

BREZ TEKME ZARADI NAPAČNEGA DATUMA
Z ostalih tekem velja omeniti zmago Brežic na posavskem derbiju proti Krškemu (31:27) in nenavadne scene z delegirane tekme med Mokercem iz Iga in Škofljico. Srečanje bi morali biti odigrano v petek, a ni bilo, ker v dvorano niso prišle uradne osebe (sodnika in delegat)! Komisar lige Aleš Jug se je že opravičil za napako, saj je bil sam tisti, ki je na delegiranju za sodnike zapisal napačen datum.

Na vrhu lestvice so še naprej Dolani s 33 točkami, sedaj je na drugo mesto skočila Drava s tremi manj. 29 točk ima Krim Olimpija, eno manj pa Herz Šmartno. Za napredovanje v prvo ligo, v katero vodita prvo in drugo mesto, se bo poleg omenjenih borila še ekipa Brežic, ki ima 27 točk. Radeče na desetem mestu skrbi z obstankom nimajo, od cone izpada so oddaljene za velikih 12 točk.