Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Novice
Da. B.

Delitev plena na derbiju; Herz spet blizu

RK Dol TKI Hrastnik

Rokometaši Dola so z remijem proti Dravi zadržali prednost na vrhu lestvice. Doma so do točke prišle tudi Radeče Mik Celje, Herz Šmartno pa je zmagal v svoji dvorani Pungrt.

Rokometaši Dol TKI Hrastnika, ki vodijo v 1.B DRL, so v 20. kolu gostili drugouvrščeno ptujsko Dravo in z remijem (23:23) na vrhu lestvice ohranili tri točke prednosti.

Derbi so sicer bolje začeli gostje, v 17. minuti so vodili že za pet zadetkov (5:10), toda do polčasa so domačini s čvrsto obrambo na čelu z vratarjem Klemnom Sikoškom prišli do preobrata (14:13).

V drugem polčasu so gledalci v dvorani Dolanka spremljali izenačeno predstavo, nobena ekipa si ni priigrala več kot dva gola prednosti. Končni izid (23:23) je bil postavljen že v 56. minuti, do konca nobena ekipa ni uspela zabiti za zmago.

Za Dol so zadetke dosegali le štirje rokometaši: Klemen Brilej jih je zabil osem, Amal Ajdari šest, Gregor Klepej pet, Kristian Bauerheim pa štiri. Za Dravo je Filip Jerenec zadel šestkrat, petkrat pa Jan Maroh.

V naslednjem kolu se bodo Dolani podali na zahtevno gostovanje v Brežice, še pred tem jih čaka četrtfinalni obračun Pokala Slovenije proti Kopru.

HERZ OSTAL BLIZU
Rokometaši Šmartnega so se z zmago nad ekipo Moškanjci Gorišnica (28:23) približali želenemu drugemu mestu, ki ob koncu sezone prinaša napredovanje v prvo ligo. Šmarčani so ostali četrti, a imajo le točko zaostanka za Krimom in Dravo.

Herz je proti Prlekom že v prvem polčasu naredil odločilno razliko, povedel tudi za sedem golov (11:4) in na polčas odšel s petimi goli prednosti (18:13). V drugem polčasu se gostje na manj kot tri zadetke niso več uspeli približati in na koncu je Šmartno prepričljivo slavilo (28:23).

V domači ekipi je Rok Ribarič dosegel šest, Aleš Šmejc in Benjamin Cirar po pet, Tilen Strmljan in Žan Pregelj pa po štiri zadetke. Za goste je Vid Kovač zabil šest, Boštjan Koštomaj pa pet golov.

V naslednjem kolu bo Herz na sila pomembni tekmi v boju za prvo ligo gostoval v Ljubljani pri Krimu.

RADEČANI SO JO ZAGODLI BREŽIČANOM
Rokometaši Radeč so na domačem parketu iztržili remi proti favoriziranim Brežicam (29:29). S tem so Posavcem otežili delo v boju za vrh lestvice, sami so skočili na deveto mesto.

Srečanje so sicer precej bolje začeli gostje, ki so poevdli z 1:7 in na odmor prinesli pet golov prednosti (15:20). V nadaljevanju so domači v obrambi zaigrali precej bolj odločno in do sredine polčasa že izenačili (22:22), na koncu pa izvlekli točko, čeprav na tekmi niso niti enkrat vodili.

Za Radeče je devet zadetkov zabil Blaž Ernestl, enega manj pa Danijel Dobravc. Tomaž Gospodarič je zadel štirikrat, po trikrat pa Gregor Jukič in Tilen Žičkar, preostala dva gola je prispeval Matic Stegne. Za Brežice je sedemkrat zadel Dejan Lipej, šestkrat pa Patrick-Rene Hecher.

V naslednjem kolu bodo Radečani gostovali v Črnomlju.