Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Da. B.

Zagorjanke brez pokalne lovorike

RK Zagorje/Facebook
RK Zagorje Mlinotest Pokal Slovenije Kodeljevo

Rokometašice Zagorja so v polfinalu zaključnega turnirja Pokala Slovenije klonile proti ajdovskemu Mlinotestu (26:21).

Ajdovke so proti Zagorjankam do odločilne prednosti prišle sredi drugega polčasa, potem ko so Zasavčanke ob polčasu minimalno vodile. Mlinotestu se bo v finalu zoperstavil Krim Mercator, ki je v drugem polfinalu ugnal Krko (25:16).

DOBER ZAČETEK, SLAB KONEC
V ljubljanski dvorani Kodeljevo so Zagorjanke začele dobro in povedle za tri gole (6:3), do polčasa pa ohranile minimalno prednost. V drugem polčasu je bil izid zadnjič izenačen v 38. minuti (14:14), nato pa je Mlinotest dosegel štiri zaporedne zadetke in naredil razliko, ki jo Zagorje, tudi s podporo navijaške skupine Crazy Boys, ni več uspelo nadoknaditi.

Za Mlinotest sta Nina Zulić in Špela Ferfolja zabili po sedem golov, Teja Ferfolja je dodala štiri, Maja Svetik pa tri. Pri Zagorju je bila najbolj učinkovita Tjaša Stanko s sedmimi zadetki, Janja Rebolj je dosegla štiri, Valentina Panger in Aneta Benko pa po tri.

ZAKLJUČEK V NEDELJO
Veliki finale med Mlinotestom in Krimom je na sporedu v nedeljo ob 18. uri. Ajdovke bodo lovile svojo prvo, Krim pa 23. lovoriko. Krka in Zagorje se bosta za tretje mesto pomerila ob 15.30.