Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Novice
Da. B.

Zrelostni izpit opravili z odliko

Kamnita/Facebook

Nogometaši Rudarja so v pomembni tekmi za obstanek na domačem igrišču visoko premagali ekipo Šobec Lesce (4:0).

Rudar se je z zmago proti Lescam (4:0) zavihtel na deveto mesto lestvice in se oddaljil od nevarnih voda. Pred tokratnimi tekmeci imajo Trboveljčani sedaj štiri točke naskoka.

Zeleno-črni so začeli odlično in povedli že v četrti minuti. Pred vrata je prodrl Sašo Ribič in z dvema zaporednima streloma namučil vratarja Anžeta Škrjanca, ki ga je v tretje le premagal Jan Berger. Rudar je imel v prvem polčasu še nekaj obetavnih situacij, gostje pa so si edino priložnost priigrali po izgubljeni žogi domačih, toda napako je s prisebnim posredovanjem popravil vratar Klemen Radič.

V drugem polčasu so imeli gostje žogo veliko v svojih nogah, Rudar pa je pretil in zadeval. Prvič že v 57. minuti, ko se je po natančni dolgi podaji Amela Mrvoljaka odlično znašel Berger in vpisal še svoj drugi zadetek. V končnici je gostujoči okvir vrat zatresel še Abdulah Šišić, tekmo pa je dokončno odločil rezervist Žan Račič v 86. minuti, ko si je po dolgi podaji priboril žogo in mirno preigral vratarja. Piko na i je v 89. minuti postavil Staš Kazič, po kratki asistenci Račiča je dobro predstavo kronal z natančnim strelom z 18 metrov.

NASLEDNJA ŠELE ČEZ DVA TEDNA
Rudar bi moral prihodnji konec tedna gostovati v Komendi, a je bilo srečanje na željo Gorenjcev prestavljeno na 20. april. Tako bo četa Antonia Buovskega svojo naslednjo tekmo igrala 16. aprila, ko bo v Trbovljah gostovala vodilna Ilirija 1911.