Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Novice
Da. B.

Litija odlično krenila v polfinalno serijo

Mikla/Oplast Kobarid Facebook

Igralci FC Litije so na prvi polfinalni tekmi 1. SFL v gosteh ugnali kobariški Oplast (1:2). Moštvi igrata na tri dobljene tekme.

Oplast je po rednem delu zasedal prvo mesto, Litija pa četrto, a se je moštvo Tomislava Horvata znova izkazalo za neugodnega tekmeca kobariški ekipi, ki je proti Litiji na peti medsebojni tekmi sezone klonila še četrtič.

Oplast je tekmo sicer odlično začel in že v tretji minuti povedel prek Danija Vulikića. Do polčasa so Litijani izenačili z zadetkom Damirja Pertiča v 15. minuti, za zmago pa je v nadaljevanju - v 24. minuti, zabil Matej Gregorič.

"Čestitam mojim fantom za zmago. Od začetka smo se postavili tako, kot smo se domenili. V prvem polčasu smo dominirali, potem pa modro zdržali do konca. A pozor: vodimo šele 1:0," je bil zmage vesel trener Litije Tomi Horvat.

MARIBOR UGNAL KOZLE
V drugem polfinalu je Proen Maribor doma ugnal aktualnega prvaka - ekipo Dobovec Pivovarna Kozel (5:2).

Obe polfinalni seriji se bosta nadaljevali v sredo, 6. aprila, tudi tokrat bosta v vlogi gostitelja Oplast in Proen Maribor. V finale bosta napredovali ekipi, ki bosta prvi prišli do treh zmag.