Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Da. B.

Dva remija z vonjem po prvi ligi

Dol TKI Hrastnik/Facebook

Dolani vztrajajo na vrhu, Šmarčani še sanjajo napredovanje, Radečani pa so si zagotovili obstanek.

V 21. kolu 1.B DRL so rokometaši Dol TKI Hrastnika po remiju na neugodnem gostovanju v Brežicah (28:28) ostali na vrhu lestvice. V boju za eno od prvih dveh mest, ki vodita v 1.A DRL, je z remijem v gosteh proti neposrednemu konkurentu - ekipi Krim Olimpija (27:27), ostal tudi Herz Šmartno. Radeče Mik Celje so si kljub porazu v Črnomlju (27:21) že zagotovile obstanek med drugoligaši.

DOLANI UBRANILI TOČKO
Po izenačenem začetku so Brežičani proti Dolanom ob koncu prvega polčasa povedli za štiri, na odmor pa odšli s prednostjo treh zadetkov (16:13). Na začetku drugega polčasa je sledil preobrat in Dolani so imeli že lepo prednost (18:21), ki so jo zadržali skoraj do konca tekme. Še v 58. minuti so po uspešno izvedeni sedemmetrovki Amala Ajdarija vodili za dva gola (26:28), toda zadetka Klemna Mlakarja in Dejana Lipeja sta prinesla remi (28:28).

Za Brežice sta Mlakar in Franci Čanžar dosegla po pet zadetkov, po štiri sta dodala Lipej in Goran Brečko. Za Dol sta Ajdari in Gregor Klepej zabila po osemkrat, šest zadetkov je dodal Klemen Brilej.

ŠMARČANI ZAPRAVILI POMEMBNO ZMAGO
Šmarčani so v Ljubljani proti Krimu skozi celoten prvi polčas igrali izenačeno tekmo, ob koncu prvega polčasa so povedli za dva gola (13:15). Na začetku nadaljevanja so na krilih vratarja Midhada Muratovića prišli do lepe prednosti (16:21), nekaj minut pred koncem vodili za tri (24:27), toda domačini se niso predali in v zadnji minuti po sedemmetrovki Mihe Tomšiča izenačili in tako postavili končni izid srečanja (27:27).

Za moštvo z Galjevice je Domen Novak zabil devet zadetkov, po pet sta jih dodala Novica Malešević in Tomšič. Za Herz je Tilen Strmljan sedemkrat zatresel mrežo, pet golov je dodal Jaka Avsec.

RADEČE POPUSTILE V DRUGEM DELU
Rokometaši Radeč so na težkem gostovanju v Črnomlju začeli zelo dobro in skozi celoten prvi polčas minimalno vodili, po 30 minutah pa je bil izid poravnan (11:11). Na začetku nadaljevanja so gostje še uspeli držati korak z Belokranjci, ki pa so sredi polčasa stopili na plin in na koncu zmagali za šest zadetkov (27:21).

Za Črnomelj je sedemkrat zadel Anže Weiss, šestkrat pa Marko Štrucelj. Za Radeče je bil najbolj učinkovit Blaž Ernestl s sedmimi zadetki, Danijel Dobravc je v polno meril štirikrat.

DIŠI PO PRVI LIGI
V naslednjem kolu bodo Dolani gostili Črnomelj, Šmarčani bodo pričakali zadnjeuvrščeno Grosuplje, Radeče pa se bodo na domačem parketu pomerile z ekipo Moškanjci Gorišnica.

Do konca prvenstva ostaja še pet kol in kot kaže zaenkrat, bo v naslednji sezoni vsaj ena ekipa s širšega zasavskega območja igrala v elitni rokometni ligi.

Dol ima na vrhu 35 točk, dve več od ptujske Drave, tri več od Krima in štiri več od Šmartnega.