Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Novice
Da. B.

Imeli so kaj videti

Igor Zibelnik/NK Zagorje

Nogometaši Zagorja so v 18. kolu 3. SNL - center doma visoko premagali Kolpo (5:1).

Zagorjani nadaljujejo s serijo zmag na domačih tekmah. Tokrat so s "petardo" ugnali četrtouvrščeno Kolpo in se ji približali na zgolj točko zaostanka. Prvo ime srečanja, ki je gledalcem ponudilo nekaj lepih akcij, je bil domači napadalec Ivica Perić, zabil je kar tri zadetke.

Po poletnem uvodu gostov so povedli domači. Odlično dolgo podajo Nika Vodeba je v 18. minuti z zadetkom nadgradil Anže Gorišek. Kolpa je nato prek Jerneja Štuklja zapravila veliko priložnost, na drugi strani pa je vratar Dejan Kolenac ubranil nevaren poskus Perića, ki mu je podal kar domači čuvaj mreže Miha Gracar.

V drugem polčasu so "proletarci" zaigrali bolje kot v prvem in kmalu prišli do visoke prednosti. Perić je prvič zabil v 61. minuti, ko je "položil" dva branilca in ohranil zbranost. Vajo je ponovil v 69. minuti, le da je tokrat padel "le" en branilec. Kolpa je nato prek Kristjana Spudića znižala, a takoj zatem ostala brez izključenega Darjana Spudića.

Do konca tekme so Zagorjani še dvakrat zadeli. Odbito žogo po dobri akciji Vodeba in Davida Klinca je v 81. minuti v mrežo potisnil Jaka Prašnikar, Perić pa je svoj hat-trick dopolnil tik pred koncem tekme, ko ga je s podajo našel Angelo Korica.

TEKMA RUDARJA PRESTAVLJENA
V naslednjem kolu bodo Zagorjani gostovali v Žireh, naslednja domača preizkušnja jih čaka 23. aprila proti ekipi Brinje Grosuplje.

Trboveljski Rudar bi moral ta konec tedna gostovati v Komendi, a je bil na željo Gorenjcev (zaradi zasedenosti stadiona) dvoboj prestavljen na 20. april. "Knapi" bodo svojo naslednjo tekmo odigrali v soboto, 16. aprila, ko bodo gostili visokoletečo Ilirijo.