Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Novice
Da. B.

Nov korak Dolanov proti eliti, blizu tudi Herz

RK Dol TKI Hrastnik

V 22. kolu 2. DRL so rokometaši Dol TKI Hrastnika po zmagi nad Črnomljem ostali na prvem mestu. Na napredovanje po uspehu proti ekipi Grosupljega še vedno upa tudi Herz Šmartno. Radeče Mik Celje poražene doma.

Dolani so v svoji dvorani uspešno opravili s Črnomljem in imajo štiri kola pred koncem prvenstva 37 točk, tri več od najbližjih zasledovalcev.

Proti Črnomlju so varovanci Primoža Cenkarja dobro začeli in po 15 minutah vodili za štiri (10:6), na polčas pa odšli s tremi zadetki naskoka (16:13). Na začetku drugega polčasa so gostje stopili na plin in povedli za gol, a je nato domači vratar Klemen Sikošek s kar 12 obrambami v 20 minutah poskrbel za mirno končnico in zanesljivo zmago Dolanov (31:24).

ŠMARČANI RAZBILI TEKMECE
Herz Šmartno je visoko slavil proti zadnjeuvrščeni ekipi Grosupljega in ostal na četrtem mestu, z veliko možnostmi za preboj med prvo dvojico, ki bo v naslednji sezoni igrala med slovensko elito.

Na začetku tekme so gostje še držali korak z domačini (10:7), po četrt ure igre pa so se Šmarčani začeli oddaljevati in se niso več ozirali nazaj. Ob polčasu so vodili za 12 (21:9), na koncu pa so slavili za 17 zadetkov (43:25).

Za Šmartno je šestkrat zadel Tilen Strmljan, petkrat pa Tilen Bučar. Za Grosuplje je David Kastelic dosegel deset golov.

PRLEKI S TOČKAMI IZ RADEČ
Radeče so doma klonile proti ekipi Moškanjci-Gorišnica, a ostale na desetem mestu lestvice.

Po izenačeni predstavi v prvem polčasu so Radečani ob koncu prvega dela prišli do treh zadetkov naskoka (16:13), na začetku drugega polčasa pa so Prleki prišli do preobrata in nato do visoke prednosti (27:33), ki so jo znali zadržati za končno zmago za tri gole (31:34).

Matic Stegne in Danijel Dobravc sta za domače zadela po šestkrat, pri gostih sta bila po sedemkrat uspešna Vid Kovač in Matej Bedrač.