Novice
Da. B.

Praznična šestica

Igor Zibelnik/NK Zagorje

Nogometaši Zagorja so v 22. kolu 3. SNL - center zabeležili najvišjo zmago v letošnji sezoni, zadnjeuvrščeno ekipo Jezero Medvode so odpravili s šestimi zadetki (6:0) in tako poskrbeli za vesel uvod v sobotno kresovanje.

Zagorjani so v tekmo krenili brez Tomaža Nahtigala in Anžeta Goriška, ki sta počivala zaradi kartonov, kljub temu pa so vlogo favorita upravičili že v deveti minuti, ko je po prostem strelu Blaža Povšnarja z glavo zadel Nejc Vozelj. Sredi prvega polčasa je po preigravanju Luke Klančišarja prednost povišal Ivica Perić, do konca prvega dela pa se izid ni več spremenil, čeprav sta imeli obe ekipi nekaj priložnosti.

Drugi polčas se je začel enako kot prvi: Povšnar je s prostim strelom našel Vozlja, ta pa mrežo za 3:0. Po dobri uri igre je kar dvakrat v dveh minutah zadel Perić - prvič ga je z lepo dolgo podajo poiskal Nik Vodeb, drugič pa Tilen Mlinar.

Perić je svoj strelski izkupiček v letošnji sezoni dvignil na 15 zadetkov, s čimer je povsem pri vrhu lestvice strelcev. Do konca tekme je bilo še dovolj časa za šesti zadetek, v 88. minuti ga je zabil Jaka Prašnikar.

BOJ ZA ČETRTO MESTO, NA VRHU GNEČA
Zagorje se je z deseto zmago v letošnji sezoni utrdilo na šestem mestu, a ga od četrtega ločijo zgolj dve točki. Naslednji teden bodo "proletarci" gostovali pri Komendi, ki zaseda prav četrto mesto.  Kdaj bo odigrana tekma v Lescah, ki je v sredo odpadla zaradi snega, zaenkrat še ni znano.

Medvode so zasidrane na zadnjem mestu in so se praktično že sprijaznile z izpadom, saj se lahko v najslabšem primeru v nižji rang tekmovanja preselijo kar štiri ekipe.

V boju za prvo mesto, ki vodi v dodatne kvalifikacije za Drugo ligo, zaenkrat najbolje kaže Ivančni Gorici. Ta je tokrat dobila lokalni derbi v Grosupljem (0:1) in ima 49 točk, tri več od ljubljanskega Brava, ki je tokrat zmagal na Bledu (0:2). 46 točk, a tudi tekmo manj, ima še Ilirija.