Da. B.

13 borcev za predčasno rešitev

Facebook
Facebook

Nogometaši Rudarja so na gostovanju v Medvodah visoko zmagali (1:5) in si že zagotovili obstanek v 3. SNL - center.

Rudar Trbovlje bo tudi v naslednji sezoni igral v tretjeligaški konkurenci. Po zmagi pri zadnjeuvrščeni ekipi Jezero Medvode (1:5) je obstanek tri kola pred koncem zagotovljen, kar je bil po zelo slabem začetku (ena točka po šestih tekmah) glavni cilj.

Po sedaj že stari navadi je moral Antonio Buovski enajsterico sestaviti brez številnih manjkajočih igralcev (Ribič, Kahteran, Račič, Cvjetić, Kešina), Amel Mrvoljak in Kadir Delić pa sta počivala zaradi kartonov. V Medvode se je tako podalo le 13 igralcev (na klopi je bil ob rezervnem vratarju le Bernard Jakovljević). Veliko breme je tako padlo na mladince, ki pa so se več kot izkazali.

DOBILI SO JIH NA "KONTRO"
Srečanje v Medvodah se je za Rudar začelo idealno. Mladi Gal Novak je prebil bok in ostro podal v sredino, kjer je Nikola Vidović žogo preusmeril v lastno mrežo. V deveti minuti že 0:2: spet je bil glavni junak Novak, po podaji Jana Bergerja je z desetih metrov zatresel mrežo.

Medvode so sicer imele navidezno terensko premoč, toda brez večjih priložnosti, medtem pa je Rudar nizal protinapade in srečanje odločil že v prvem polčasu. V 36. minuti je do strela prišel Antonio Jurić, domači so žogo izbijali na črti, a spet je bil na pravem mestu Novak, od katerega se je okroglo usnje odbilo v mrežo. V 41. minuti je bilo že 0:4 - po prekršku nad Benjaminom Hasanagićem je bil z bele točke zanesljiv Damir Memišević.

Na začetku drugega polčasa so Medvode sicer znižale z golom Vidovića, toda to je bilo vse. "Knapi" so zlahka prihajali v obetavne situacije, prednjačil je Berger, ki pa je po globinski podaji Jakovljevića v 82. minuti vendarle zadel za "petardo" in vpisal svoj deveti prvenstveni gol sezone.

VSE TRI PREOSTALE TEKME V ZASAVJU
Ker je ta konec tedna postalo jasno, da se bo v Drugi ligi obdržala kranjska Zarica, je zaradi načina tekmovanja logična posledica, da lahko iz 3. SNL - center izpadejo največ tri ekipe. Tako si je Rudar že zagotovil obstanek, saj jih poleg Medvod ne morejo več prehiteti niti Žiri in Jesenice.

Že v sredo zeleno-črne čaka naslednje srečanje, ko bodo doma igrali zaostali obračun 21. kola proti Bledu. Konec tedna bodo Trboveljčani pričakali ambiciozno Ivančno Gorico, 28. maja pa se bo tekmovalno obdobje zaključilo z zasavskim derbijem v Zagorju.