Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Novice
Da. B.

Blejci izvlekli točko na Rudarju

Kamnita/Facebook

Nogometaši Rudarja so na zaostali tekmi 21. kola 3. SNL - cenetr na domačem igrišču remizirali proti ekipi Bled Hirter (1:1).

V tekmo z Bledom je Rudar krenil z zagotovljenim obstankom in zdesetkano ekipo. Kazen zaradi kartonov sta prestajala Jan Berger in Antonio Jurić, zaradi poškodbe je manjkal Sašo Ribič, Dejan Cvjetić zaradi službe, mladinci pa so imeli obveznosti v svoji ligi.

Kljub težavam s kadrom so Trboveljčani začeli odlično. Že v drugi minuti so prišli do prostega strela z roba kazenskega prostora, s katerega je mrežo zatresel Damir Memišević. Priložnost za povišanje vodstva je imel Andraž Vidovič, na odmor pa so "knapi" odšli z minimalnim vodstvom.

Na začetku drugega dela so gostje prevzeli rahlo terensko premoč in si kmalu priigrali strogo dosojeno enajstmetrovko, ki je presenetila skoraj vse na štadionu. Toda izkazal se je mladi trboveljski vratar Klemen Radič in z ubranjenim strelom ohranil vodstvo. V 63. minuti pa so Blejci vendarle izenačili, v polno je meril Janez Trelc. Rudar je imel do konca tekme še nekaj lepih priložnosti: Vidovič je bil dvakrat za las nenatančen, ko je imel pred seboj le še vratarja, mreže pa ni uspel zatresti niti Alen Kahteran po strelu s 15 metrov.

Rudar bo v soboto gostil Ivančno Gorico, ki je le točko oddaljena od prvega mesta in se z Bravom ter Ilirijo 1911 bori za vstop v dodatne kvalifikacije za Drugo ligo. Po srečanju z Ivančani sledi zadnje dejanje sezone, zasavski derbi na Mestnem stadionu v Zagorju.