Novice
Da. B.

Prvaki v zaključku strli Rudarja

Kamnita/Facebook

Trboveljski nogometaši so v novo sezono 3. SNL - center krenili s porazom pri lanskoletnem prvaku lige - ljubljanski Iliriji (5:2).

Nogometaši Rudarja so lanskim prvakom 3. SNL - center, ki so nato v dodatnih kvalifikacijah ostali brez napredovanja v 2. SNL, večino tekmo dobro parirali, imeli možnosti za vsaj točko, a so v zaključku popustili in vpisali sicer pričakovan poraz.

Že tako kadrovsko "podhranjena" trboveljska ekipa se je v Ljubljano podala brez nekaterih igralcev, improvizirane rešitve pa tokrat proti čvrsti Iliriji niso zadostovale za vsaj točko, čeprav bi Rudar lahko izvlekel več.

Kot ste se bralci portala Kum24 navadili že v lanski sezoni, je bil tudi tokrat seznam manjkajočih precej dolg, omenimo lahko kapetana Damirja Memiševića, Žigo Cigoleta, Asima Merdanovića, Andraža Vidoviča in Dejana Cvjetića, na seznamu članske ekipe pa je še nekaj igralcev, ki so lani igrali pomembno vlogo, čeprav sta Gal Novak in Jan Holešek poleti prestopila v Zagorje.

75 MINUT DRŽALI KORAK
Začetek tekme je bil po okusu domačih, saj je Dino Mahić že v 10. minuti zadel za vodstvo Ilirije. A Rudar je hitro odgovoril: na globinsko podajo Jana Sotenška je vtekel Sašo Ribič in hladnokrvno izenačil. Sledilo je obdobje dokaj izenačene igre, v 34. minuti pa so Ljubljančani spet povedli, resda v zelo sumljivih okoliščinah. Sodnik bi lahko akcijo prekinil zaradi prekrška nad Janom Bergerjem, nato pa še zaradi prepovedanega položaja, a gol Žana Ribiča je na koncu vseeno obveljal za 2:1.

Štiri minute pozneje so domači povišali vodstvo, po hitri akciji je zadel Mustafa Nukić. Toda Trboveljčani se niso predali in po prodoru ter podaji Toma Zalaznika je še drugič zadel spretni Sašo Ribič in postavil izid polčasa.

Priložnost za kaj več kot poraz je Rudar zapravil v prvem delu nadaljevanja. Sprva je sicer trboveljski vratar Klemen Radić ubranil dva nevarna strela Ilirije, toda sledila sta izjemni priložnosti za goste, ko je najprej sam pred vratarja uspel priti Antonio Jurić, a je meril malce mimo gola, nato pa je po akciji Saša Ribiča do strela z desetih metrov prišel še Jan Sotenšek, vendar je žoga zletela tik nad prečko.

V zadnje četrt ure je gostom popustila koncentracija in prejeli so še dva gola. Najprej je v 75. minuti zadel Dejan Zadnikar, nekaj minut pred koncem pa je zmago potrdil Žiga Anželj.

ZGOŠČEN URNIK
Rudar bo že v sredo na pokalni tekmi gostil nižjeligaški DD Dren, v soboto pa bo v prvenstvu še enkrat gostoval, tokrat pri ekipi Šobec Lesce. Prvo domačo tekmo bodo "knapi" odigrali na prvi septembrski konec tedna proti novincu iz Velesovega.