Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Novice
Da. B.

Šest golov, tri izključitve, dve enajstmetrovki

Igor Zibelnik/NK Zagorje

Nogometaši Zagorja so v 2. kolu 3. SNL - center doma premagali ekipo Jevnice (4:2).

Zagorjani so prišli še do svoje druge zmage v letošnjem prvenstvu, čeprav z igro niso blesteli. Kljub neprepričljivi predstavi so storili dovolj za pričakovano slavje, s katerim so ohranili popoln točkovni izkupiček.

TOČA GOLOV IN KARTONOV
Začetek srečanja je bil povsem po okusu domačih, saj je po podaji Anžeta Goriška že v 4. minuti zadel Ivica Perić. Nato so se domači ustavili in Jevnica je hitro izenačila, ko je odbito žogo po dobri obrambi Mihe Gracarja v mrežo potisnil Alen Mesarić.

V 36. minuti so gostje ostali z igralcem manj, ko je ob globinski žogi kot zadnji igralec obrambe z roko igral prav Mesarić in dobil neposredni rdeči karton. Številčno prednost so domači hitro unovčili, saj je po kotu v gneči pred vrati Perić prišel do strela in tudi s pomočjo nerodne reakcije vratarja zadel še drugič.

Kljub igralcu manj je Jevnica na začetku drugega polčasa še drugič izenačila. Prosti strel je izvajal Aleš Medved, močan strel je Gracar odbil, prvi pa je bil pri žogi Čanaćević in izenačil.

V 62. minuti je Nik Vodeb po podaji Perića Zagorje tretjič povedel v vodstvo. Tri minute kasneje so domači po prekršku nad Perićem dobili enajstmetrovko, izvajal jo je prav najboljši domači strelec, a meril preslabo in Andraž Vidic je poskus uspel odbiti. Jevnica je nato krenila v protinapad in ob tem je žoga v roko kot zadnjega igralca obrambe zadela Vozlja in tudi domači branilec je bil izključen.

Najlepšo priložnost za izenačenje je Jevnica zapravila v 70. minuti, ko je Andraž Bajde sam pred vrati z glavo povsem zgrešil žogo. Kazen je hitro sledila. V 77. minuti je Perić še enkrat šel v prodor, s prekrškom ga je v kazenskem prostoru ustavil vratar in ob tem dobil svoj drugi rumeni in posledično rdeči karton, zanesljivi izvajalec najstrožje kazni pa je bil Jaka Prašnikar in tako postavil končni izid.

SLEDI OBISK GORENJSKE
V naslednjem kolu bodo Zagorjani, ki so tokrat igrali brez obolelega Jana Holeška, gostovali pri kranjski Savi.