Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Novice
Da. B.

V Kranju vpisali prvi poraz

Igor Zibelnik/NK Zagorje

Nogometaši Zagorja so na gostovanju pri kranjski Savi v 3. kolu 3. SNL - center vpisali prvi poraz v letošnji sezoni (3:1).

Zagorjani so v Kranju skozi vso tekmo imeli terensko premoč, a niso uspeli realizirati nekaterih priložnosti in so po dveh zmagah prvič izgubili.

V ekipi ni bilo kaznovanega izkušenega Nejca Vozlja, kar je morda botrovalo nekaterih slabšim reakcijam v obrambi, posebej ob prekinitvah.

POBUDA BREZ EFEKTA
Zagorjani so od začetka diktirali tempo srečanja, a v 16. minuti so povedli gostje. Po prostem strelu z leve je na 16 metrih od gola sam ostal Gregor Juričinec in natančno zadel za 1:0. Sledili sta dve izjemni priložnosti za zagorskega golgeterja Ivico Perića, obakrat po podaji Anžeta Goriška, toda prvič je napadalec za odtenek previsoko, drugič pa v vratarja. Pred polčasom je obetavno priložnost zastreljal še Nik Vodeb.

Na začetku drugega dela je imel situacijo za izenačenje Denis Bašić, njegov strel z glavo je vratar Anže Povirk ubranil. Nato pa so domači zadeli dvakrat v zgolj petih minutah. V 65. minuti je bila spet usodna prekinitev, tokrat je z glavo mrežo zatresel Danijel Stanarević, malce kasneje pa je po izgubljeni žogi "proletarcev" na sredini in protinapadu zabil še Damir Marijan.

V 78. minuti je Bašić po uigrani akciji iz kota uspel znižati na 3:1 in s tem postaviti končni izid, več pa Zagorjanom ob zgoščeni obrambi Save ni uspelo.

SLEDI NEUGODNA DOMAČA TEKMA
Naslednje srečanje bodo Zagorjani odigrali doma, ko bo na Mestni stadion prišla Ivančna Gorica, v letošnji sezoni še brez poraza.