Novice
Da. B.

Kaznovani za zapravljeno

Rudar Trbovlje

Nogometaši Rudarja so v 4. kolu 3. SNL - center izgubili na gostovanju pri ekipi Brinje Grosuplje (2:1).

Trboveljčani so na Dolenjsko odpotovali le s 14 nogometaši, tokrat se je najbolj poznala odsotnost Damirja Memiševića, Davorja Rižnerja in Alena Kahterana. Kljub temu so imeli "knapi" več kot dovolj priložnosti za popoln izkupiček, a so ponovno ostali brez zmage. Ostali so na desetem mestu z dvema točkama, medtem ko je ekipa Brinje Grosuplje osma s štirimi točkami.

FESTIVAL ZAPRAVLJENIH PRILOŽNOSTI
Na začetku tekme so domači pritisnili in v 11. minuti, resda v sila spornih okoliščinah, ko je eden od Grosupeljčanov očitno igral z roko, prišli do vodstva prek Jana Smrekarja. Rudar se je odzval in začel diktirati tempo igre ter v 41. minuti je Sašo Ribič s svojim četrtim golom v sezoni izid izenačil.

V drugem polčasu so bili zeleno-črni boljši nasprotnik in imeli na voljo številne obetavne situacije za vodstvo. Dvakrat se je sam pred vratarjem znašel Jan Berger in enkrat meril previsoko, drugič pa že preigral vratarja, nato pa zgrešil okvir. Blizu svojega drugega zadetka je bil tudi Ribič, čigar strel so branilci izbili pred črto, s strani pa je sam pred vrata prišel še Antonio Jurić, vendar zgrešil okvir. Domači vratar Boštjan Štampfel pa se je izkazal po močnem strelu Bergerja.

Za zapravljeno so bili Trboveljčani kaznovani v 72. minuti, ko po predložku s strani niso dobro razčistili, gnečo pred vrati pa je izkoristil Goran Kovačević. Do konca je Rudar skušal na silo izenačiti, domači pa so pretili v protinapadih, enega najbolj nevarnih je z dobro obrambo ustavil vratar Klemen Radić. Kljub trudu "knapov" so točke ostale doma.

V SOBOTO POMEMBNA TEKMA
Rudar bo na naslednji tekmi prihodnjo soboto ob 16.30 gostil Komendo, srečanje pa že lahko označimo za eno ključnih. Z zmago bi Trboveljčani ohranili stik s sredino lestvice, v nasprotnem primeru bodo padli proti dnu.

Z igro v prvih štirih kolih bi si sicer zaslužili več kot dve točki, a štejejo pač zadetki in čim prej bo treba izvleči kakšno zmago za samozavest in lažji pogled na razpredelnico.