Da. B.

Herz ugnal Slovana, nova zmaga Radeč, poraz Rudarja

RK Radeče
RK Radeče

V 3. kolu 1.B DRL so rokometaši Šmartnega v gosteh premagali Slovan (22:28), Radeče so doma na kolena položile Mokerc Ig (35:29), trboveljski Rudar pa je klonil v Krškem (41:34).

Rokometaši Herz Šmartnega so na gostovanju na Kodeljevem ugnali Slovan in Ljubljančanom tako prizadejali prvi poraz v sezoni, sami pa skočili tik pod vrh lestvice.

Slovan je sicer začel bolje in povedel za dva gola (9:7), toda do odmora je sledila serija Šmarčanov za lepo prednost (11:15). V nadaljevanju so gostje nadzorovali rezultat, povedli že tudi za osem (18:26), na koncu pa slavili za šest (22:28).

Za Slovan je kar pet igralcev doseglo po tri zadetke, pri Šmartnem pa je bil še enkrat več učinkovit Tilen Strmljan z osmimi goli, pet jih je dodal Peter Bahovec.

DOBRA FORMA RADEČANOV
Igralci ekipe Radeče Papir Nova so prejšnji teden v gosteh presenetili Šmarčane, dobro formo so tokrat potrdili ob domači zmagi nad moštvom Mokerc Ig.

Na začetku prvega polčasa so gostje večkrat povedli, a odlepiti se niso uspeli, medtem ko so Radečani ob koncu prvega dela stopili na plin in na odmor odšli z vodstvom (16:13). V drugem polčasu domači niso dopustili priključka, pač pa so dvignili ritem in povedli tudi že za devet (28:19), na koncu pa zmagali za šest zadetkov (35:29).

Za Radeče je Tomaž Gospodarič zadel sedemkrat, Gregor Jukič šestkrat, Peter Marušič pa petkrat. Za Mokerc Ig je Matija Hostnik dosegel osem zadetkov.

FESTIVAL GOLOV V KRŠKEM
Ekipa Rudarja je po svoji prvi zmagi proti Sevnici pred tednom dni tokrat prvič v letošnji sezoni gostovala in na tekmi z ogromno zadetki v Krškem vpisala poraz.

V prvem polčasu je Rudar dolgo držal korak z gostitelji in povedel tudi za dva gola (7:9), toda že do polčasa je sledil "mlin" Posavcev, ki so si do odmora zagotovili visoko prednost (20:12). V drugem delu se je Rudar sprva uspel približati (23:18), toda še enkrat več so Krčani imeli odgovor in srečanje odločili že precej pred koncem (35:23), ko so slavili za sedem (41:34).

Za Krško je deset golov vpisal Marko Sintić, po sedem sta jih dodala Andraž Dragan in David Ban. Za Rudar je devet zadetkov dosegel Robi Habjan, osem Nikola Ranevski, sedem pa Luka Lenart.