Novice
Da. B.

Končno se je odprlo

Damira Omerčević

Nogometaši Rudarja so v 11. kolu 3. SNL - center premagali Jevnico (2:0) in skočili z dna lestvice.

Srečanje proti Jevnici je bilo za Rudar zelo pomembno, saj Trboveljčani v letošnji sezoni sploh še niso zmagali. Tokrat so bili "knapi" z izjemo Damirja Memiševića in Davorja Rižnerja v precej kompletni postavi, kar se je v igri zeleno-črnih še kako poznalo.

Od začetka tekme so domači prevzeli pobudo in nekajkrat zapretili. Pobeg Antonia Jurića po boku se ni končal s strelom, medtem ko Alen Kahteran s 16 metrov ni meril dovolj natančno. Do zasluženega vodstva je Rudar prišel v 26. minuti. Po kotu Jana Sotenška je bil najvišji Amel Mrvoljak in zatresel mrežo.

Do konca polčasa je bilo pred vrati Jevnice še nekajkrat vroče, toda konkretnega poskusa ni bilo, na drugi strani pa je v "kontro" potegnil Bojan Čanaćević, a meril mimo vrat.

V nadaljevanju je Rudar še naprej imel kontrolo nad tekmo in v 61. minuti je Tom Zalaznik s preigravanjem iz igre vrnil kopico branilcev, nato pa s pomočjo odboja matiral vratarja Luko Otorepca za 2:0.

Do konca tekme je Zalaznik izvedel še en podoben prodor, blizu zadetka pa je bil dvakrat tudi Jan Berger, toda marljivi napadalec ni bil dovolj zbran in ostalo je pri zmagi Trboveljčanov z dvema zadetkoma razlike.

PRILOŽNOST ZA PRIKLJUČEK Z ZLATO SREDINO
S tremi točkami se je Rudar z zadnjega dvignil na 12. mesto, deveta pozicija je denimo sedaj oddaljena le dve točki. V naslednjem kolu bo Rudar gostoval pri kranjski Savi, naslednjo domačo tekmo bo igral 13. novembra proti Ivančni Gorici.