Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Da. B.

Rudar padel na derbiju v Radečah, remi Šmarčanov

RD Rudar
RD Rudar

V 7. kolu 1.B DRL sta se pomerila Radeče in Rudar, uspešnejši so bili domačini (32:28). Herz Šmartno je doma remiziral proti ekipi Krim Olimpija (29:29).

V Radečah se je odvil prvi prvenstveni derbi po dolgih letih. Domačini so unovčili izkušnje in prišli do gladke zmage proti Rudarju, s katero so se prebili v zgornjo polovico lestvice.

Začetek tekme je bil izenačen, vse do izida 7:7 sta moštvi ostajali skupaj. Nato pa so Radeče stopile na plin in povedle za tri gole pri izidu 11:8. Tudi ob polčasu, ko je bil rezultat 16:13, je bila razlika enaka.

V nadaljevanju so domačini hitro prišli do otipljive prednosti. Z delnim izidom 5:1 so povedli za sedem golov, po dobrih desetih minutah so vodili že tudi s 23:15, nato pa visok naskok brez težav držali do zadnjih minut, ko so Trboveljčani uspeli ublažiti poraz za končni izid 32:28.

Za Radeče je sedem golov zabil Peter Marušič, šest Blaž Ernestl, pet Gregor Jukič, štiri pa Tomaž Gospodarič. Za Rudar je bil strelsko najbolj uspešen Nikola Ranevski s sedmimi zadetki, šest jih je dodal Luka Lenart, pet pa Vid Kovač.

HERZ ODDAL TOČKO
Rokometaši Herz Šmartnega so gostili moštvo Krim Olimpija in v napeti tekmi prišli do remija (29:29), po katerem so ostali na drugem mestu.

V prvem polčasu so Šmarčani nekajkrat povedli za tri gole, na polčas pa prinesli dva gola naskoka pri izidu 16:14. Do sredine drugega polčasa so domačini ostajali spredaj, povedli s 23:19, nato pa so Ljubljančani z delnim izidom 1:6 tehtnico nagnili na svojo stran. V zadnjo minuto sta ekipi prišli poravnani, nato pa so najprej zadeli gostje, po timeoutu in dobro odigrani akciji pa je končni rezultat za delitev točk postavil Jaka Avsec.

Za Herz je Aleš Šmejc zadel devetkrat, Grega Močnik sedemkrat, Tilen Strmljan pa petkrat. Za Krim Olimpijo je 10 golov dosegel Robert Sanković, šest pa Miloš Tomasinović.