Rudar v zadnji sekundi, Herzu točka, Radečam dve

RD Rudar
RD Rudar

Rokometaši v 1.B DRL so odigrali tekme 8. prvenstvenega kola.

Pri Rudarju, ki je pred tednom dni trenerja Gregorja Peska zamenjal z Jako Kešetom, je gostoval Slovan. Trboveljčani so v dramatičnem razpletu vzeli pomembno točko (30:30), ki jim v boju za obstanek pomeni veliko.

Do izida 9:9 je bila tekma izenačena, v zaključku prvega polčasa pa so Ljubljančani ušli na štiri gole razlike (12:16). V nadaljevanju so se domači nekajkrat približali le na zadetek zaostanka (17:18, 24:25), toda v predzadnji minuti je Slovan povedel s 27:30 in zdelo se je, da je zmagovalec odločen. Toda zadetka Nikole Ranevskega in Žana Gjereka sta zelene vrnila v igro, v zadnji sekundi tekme pa je z izjemnim strelom za delirij na tribunah še enkrat zadel Ranevski.

Prav slednji je bil najboljši strelec domačih z 11 goli, devet jih je dodal Vid Kovač, pet pa Gjerek. Za Slovan je Luka Denić zadel sedemkrat, Aleksander Atanasov šestkrat, Vid Kaučič pa petkrat.

RADEČANI NADALJUJEJO NIZ
Rokometaši ekipe Radeče Papir Nova so še tretjič zapored zmagali, Sevnico so v gosteh ugnali zelo prepričljivo (20:33) in se utrdili v zgornjem delu lestvice.

Že začetek tekme je dal slutiti, da Posavci niso kos gostom, ki so hitro povedli za sedem golov (3:10), ob polčasu pa vodili za šest (9:15). V nadaljevanju je razlika vztrajno rasla in se na koncu ustavila pri 13 zadetkih.

Za Sevnico je osem golov zabil Aleksander Kuhar. Za Radeče sta bila najbolj učinkovita Blaž Ernestl z enajstimi in Peter Marušič z devetimi zadetki.

ŠMARČANI PADLI NA TRETJE MESTO
Herz Šmartno je v nedeljo gostovalo v Brežicah in prišlo do remija (28:28), po katerem je padlo na tretje mesto, a je še vedno popolnoma v stiku z vrhom.

V Brežicah je bila tekma ves čas precej izenačena, na polčas so Šmarčani odnesli gol naskoka (16:17). V nadaljevanju se slika ni spremenila in ekipi sta si razdelili izkupiček.

Naslednji petek bo Šmartno v domači dvorani Pungrt gostilo trboveljski Rudar. Ekipi sta se pred nekaj dnevi srečali v Pokalu Slovenije, uspešnejši je bil Herz.