Novice
Da. B.

Lokalni derbi Hrastniku

KK Hrastnik/Facebook

Košarkarji Hrastnika in Litije so se na medsebojni tekmi v okviru 7. kola 3. SKL - vzhod udarili za prvo mesto.

Tako Hrastnik kot Litija sta se v lokalni derbi podala brez poraza, vse ostale ekipe imajo na računu vsaj dva. V dvorani Na logu se je torej odvil boj za prvo mesto, Hrastničani pa so izkoristili prednost domačega parketa in na občasno nervoznem srečanju slavili.

Po prvi četrtini je sicer kazalo na uspeh Litijanov, ki so po desetih minutah vodili za kar 14 točk (16:30). Toda že do polčasa so jih domačini praktično ujeli (40:41), v tretjem delu igre pa sami povedli z izdatno razliko in v zadnjo četrtino prinesli devet točk prednosti (69:60). V zadnjih desetih minutah so uspeli zadržati naskok in se veselili prestižne, a tudi zelo pomembne zmage (93:82).

Za Hrastnik je 23 točk dosegel izkušeni Gašper Ovnik, 18 jih je dodal Žan Vodiškar, 16 Matic Babič, 15 pa Črt Lipovšek. Velja omeniti, da so domačini skupno zadeli 12 trojk. Za Litijo je prvi strelec lige Jaka Stemberger vpisal 27 točk, Matevž Dobravec jih je dosegel 16, Dragan Pušić pa 12.

OBETA SE NAPETO PRVENSTVO
Po polovici prvega dela prvenstva so torej v boljšem položaju Hrastničani, slednji bodo v naslednjem kolu spet igrali doma, pričakali bodo Bistrico. Litija se bo podala v Prekmurje k ekipi Radenska Creativ Sobota.