Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju

Lepa zmaga Herza, tesen poraz Rudarja

RD Rudar
RD Rudar

Rokometaši v 1.B ligi so odigrali tekme 12. kola.

V trboveljski dvorani Polaj je Rudar gostil ambiciozno ekipo Krim Olimpija in vpisal tesen poraz, po katerem so "knapi" padli na deseto mesto, toda pred cono izpada imajo še vedno nekaj zaloge.

V prvem polčasu so Trboveljčani skoraj ves čas vodili za dva ali tri gole, a Ljubljančani so jih še pred odmorom ujeli in po 30 minutah sta bili ekipi poravnani (19:19). V drugem delu je Rudar nekajkrat vodil za dva gola, Krim Olimpija nekajkrat za tri, vse do izida 29:29 pa sta moštvi ostajali skupaj. Nato so gostje dvakrat zapored zadeli in v zadnji minuti potrdili zmago (30:32).

Za Rudar je Luka Lenart zabil devet golov, sedem jih je dodal Žan Gjerek, štiri pa Nikola Ranevski. Za Krim Olimpijo je Domen Novak dosegel devet zadetkov.

ŠMARČANI BLIZU VODILNIM
Rokometaši Herz Šmartnega so gostovali v Škofljici in proti konkurentom iz zgornjega dela lestvice prišli do rutinirane zmage ter ostali prvi zasledovalci vodilnega Sviša.

V prvem delu so Šmarčani vseskozi rahlo vodili in na polčas prinesli dva gola prednosti (12:14). V nadaljevanju so povedli za pet in domačinom niso več dovolili, da bi se približali na manj kot tri gole zaostanka. Na koncu so slavili za štiri (26:30).

Za Škofljico je Peter Batinič dosegel šest golov, toliko sta jih za Šmartno zabila Tilen Strmljan in Žan Pregelj, enega manj je vpisal Grega Močnik.

RADEČE PORAŽENE V BELI KRAJINI
Rokometaši moštva Radeče Papir Nova so na gostovanju pri prebujenem Črnomlju, ki se je v zadnjih kolih z dna prebil v sredino lestvice, doživeli poraz in padli na osmo mesto.

Začetek srečanja je bil izenačen, v zaključku prvega dela so gostitelji malce pobegnili (18:15). Na začetku drugega polčasa so Črnomaljci prednost povišali na šest golov in do konca zadržali goste držali na varni razdalji (34:29).

Prvi strelec Črnomlja je bil Marko Štrucelj z devetimi zadetki. Za Radeče je Blaž Ernestl mrežo zatresel enajstkrat, šest golov je dodal Peter Marušič, pet pa Gašper Zupanc.