Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Novice
Da. B.

Šmartno spet na vrhu, velika zmaga za Rudar

Herz Šmartno/Facebook

V 1.B ligi so rokometaši odigrali tekme 14. kola, prvega po zimskem premoru. Herz Šmartno in trboveljski Rudar sta slavila, ekipa Radeče Papir Nova pa je izgubila.

Herz Šmartno je gostil Črnomelj in prišel do pričakovane zmage (36:26) ter tako ob spodrsljaju tekmecev spet zasedel prvo mesto.

Dvomov o zmagovalcu praktično ni bilo, tesno je bilo le do izida 5:5, že do polčasa pa so Šmarčani krepko vodili z 20:12. V nadaljevanju so domačini Belokranjce držali na varni razdalji in vpisali prepričljivo zmago.

Za Herz je deset golov zabil Tilen Strmljan, po pet pa Grega Močnik in Jaka Žurga. Za Črnomelj je bil petkrat natančen Črtomir Ogulin.

TRBOVELJČANI LAŽJE DIHAJO
Rokometaši Rudarja so se na pomembnem gostovanju pri ekipi Moškanjci Gorišnica odrezali odlično, proti neposrednim konkurentom za obstanek prišli do zmage (27:30) in imajo sedaj nekaj zaloge pred mesti, ki vodijo v nižji rang.

Srečanje je bilo praktično vseskozi izenačeno, nobena ekipa si ni priigrala več kot dveh zadetkov prednosti. Osem minut pred koncem so domači vodili s 26:24, nato pa je Rudar odgovoril s štirimi zaporednimi zadetki in srečanje nagnil v svojo korist.

Za Rudar kar 12 golov zabil Luka Lenart, v odločilnih trenutkih je pokazal veliko mero zbranosti pri strelih s sedmih metrov. Šest golov je za Rudar dodal Nikola Ranevski, enako število sta jih za domače dosegla Staš Krabonja in Tomaž Grobelnik.

POPUSTILI V KONČNICI
Rokometaši moštva Radeče Papir Nova so na gostovanju pri Slovanu doživeli poraz (30:21), a vseeno ostali v ugodni poziciji na sredini lestvice.

Srečanje se je začelo katasrofalno za goste, saj so hitro zaostali s 5:0, do polčasa pa stabilizirali svojo igro in na polčas odšli ob vodstvu Ljubljančanov s 17:12. V drugem delu so se Radečani približali na tri gole razlike, toda v končnici so popustili in doživeli poraz.

Za Slovan je devet golov zabil Dušan Fidel, za Radeče sta jih šest oziroma pet dosegla Peter Marušič in Blaž Ernestl.