Rudar jo je zagodel Ivančanom

RD Rudar
RD Rudar

Rokometaši v 1.B DRL so odigrali srečanja 24. kola.

Igralci Rudarja so na domačem parketu gostili ivanški Sviš in se veselili zmage (33:29), goste, le-te je spremljalo veliko navijačev, pa vrgli z drugega mesta, ki ob koncu sezone prinaša uvrstitev v elitno ligo.

V prvem polčasu so Trboveljčani zaostajali že za pet golov, a so do polčasa vzpostavili rezultatsko ravnotežje. V drugem delu sta bili ekipi dolgo skupaj, v zadnji četrtini srečanja pa so domačini po dobrih obrambah vratarja Žige Raduloviča ušli tekmecem in vpisali novi dve točki.

Za Rudar je Nikola Ranevski dosegel 11 golov, šest jih je dodal Luka Lenart. Za Sviš je deset zadetkov zabil Simon Stopar.

HERZ S TOČKO IZ POSAVJA
Vrh so krojili tudi rokometaši Herz Šmartnega, ki so si že pred nekaj tedni zagotovili končno prvo mesto. Šmarčani so v Krškem izvlekli remi (29:29) in Posavcem otežili boj za prvo ligo.

Krško je v prvem polčasu pobegnilo za tri, toda že na polovici tekme je minimalno vodil Herz. V drugem delu je bila igra izenačena, ekipi pa v zadnjih napadih nista uspeli najti poti do zmage.

Za domače je David Ban dosegel devet zadetkov, za goste je Tilen Strmljan zabil desetkrat.

RADEČE SLAVILE NA GORENJSKEM
Radeče Papir Nova so na gostovanju v Cerkljah prišle do novega para točk (24:29) in se utrdile na devetem mestu.

Bolje so začeli domači, vendar so Radečani na polčas kljub temu odšli z rahlo prednostjo. V nadaljevanju so gostje naredili razliko in srečanje pripeljali k zanje srečnemu koncu.

Za Cerklje je sedem golov zabil Jan Križaj, za goste sta osem oziroma šest zadetkov prispevala Danijel Dobravc in Blaž Ernestl