Novice
Da. B.

Zmaga Zagorja, festival golov v Ivančni Gorici

Igor Zibelnik/NK Zagorje

Nogometaši v 3. SNL - center so odigrali tekme zadnjega, 26. prvenstvenega kola.

Zagorjani so v zadnjem kolu gostovali v Šenčurju in z zmago (1:2) potrdili peto mesto na lestvici. V celotni sezoni so zbrali 43 točk.

V Šenčurju so sicer povedli domačini, zadel je Jure Zupančič. Že po nekaj minutah je sledilo izenačenje, natančen je bil Tilen Mlinar. Odločilni trenutek se je zgodil v 59. minuti, ko je žogo v lastno mrežo preusmeril Tilen Vrtačnik.

Velja omeniti, da je Zagorje prejelo drugo najmanjše število zadetkov (23) v prvenstvu, manj (19) jih je prejel le prvak AŠK Bravo. Zasluga gre čvrsti igri v obrambi in odličnemu vratarju Mihu Gracarju.

DESET ZADETKOV NA DOLENJSKEM
Trboveljski Rudar se je od sezone poslovil s pravo goliado ob porazu v Ivančni Gorici (6:4). "Knapi" so zasedli končno 11. mesto, zbrali so 24 točk.

Že v uvodu se je zgodilo veliko: zatresel se je okvir domačega gola, nato so gostitelji povedli iz enajstmetrovke, sledilo je izenačenje po slalomu in natančnem zaključku Jana Sotenška. V 20. minuti sta ob izbijanju z glavama nesrečno trčila Rudarjeva branilca David Buovski in Vid Vrstovšek. Prvi je moral takoj zapustiti igro z grdo razbito arkado, drugi je bil zaradi posledic trka zamenjan pred koncem prvega polčasa. Tik pred tem je Ivančane v novo vodstvo popeljal Uroš Palibrk.

Na začetku drugega dela je Rudarju uspel preobrat. Najprej je po "drugem teku slaloma" izenačil Sotenšek, nato je Tom Zalaznik asistiral Antoniu Juriću za prednost gostov. Toda na žalost Zasavcev je sledil še en zasuk. Z dvema goloma je rezultat spreobrnil Nejc Srovin, na 5:3 je s svojim drugim zadetkom povišal Andrija Novosel. Sledilo je znižanje na 5:4 po strelu Sotenška in odboju od Blaža Medleta v lastno mrežo, srečanje pa je zapečatil Srovin s svojim tretjim golom v 92. minuti.