Rezultati Skupine MOL v Q1: solidno uspešni kljub izzivom v okolju
Odprtje najsodobnejšega lesnopredelovalnega centra Žiher les
VOLITVE EU 2024
Novice

Rogličev telemark na zmagovalno stopničko

Slovenski kolesar Primož Roglič (Lotto NL-Jumbo) je z zmago v četrti etapi, 19,4 kilometra dolgem kronometru kolesarske dirke po Baskiji uresničil svojo željo in prevzel vodstvo v skupnem seštevku.

Drugouvrščenega Novozelandca Pata Bevina je premagal za devet sekund, tretje mesto pa je zasedel nekdanji svetovni prvak Belorus Vasil Kirjenka, zaostal je 11 sekund. Do danes vodilni Francoz Julian Alaphilippe je na osmem mestu zaostal 42 sekund, tako da zdaj dve etapi pred koncem za Zasavcem, aktualnim svetovnim podprvakom v vožnji na čas, zaostaja 34 sekund. Na tretje mesto se je prebil Nizozemec Bauke Mollema, njegov zaostanek pa znaša že minuto in 33 sekund.

Slovenija ima tako letos že pet zmag, Roglič in Jan Tratnik po dve, Matej Mohorič pa eno.

Osemindvajsetletni Roglič se je pred kronometrom dobro zavedal svoje priložnosti, na "uro resnice" se je v zadnjih dneh povsem osredotočil. Poskušal je izključiti, kaj se dogaja okoli njega, se izogibal pogovorov z novinarji, kar se mu je obrestovalo. Vlogo favorita je s papirja prenesel na cesto, čeprav mu ravninska trasa ni povsem ustrezala, je pokazal zrelo predstavo. Pri vmesnem času na 11. kilometru je bil tretji najhitrejši, a je hitrost stopnjeval in zanesljivo prišel do svoje druge letošnje zmage in skupno 16. v profesionalni konkurenci. Proslavil jo je s svojim zaščitnim znakom, telemarkom pri skoku na zmagovalno stopničko.

"Vedel sem, da bodo vse oči uprte v mene, saj sem specialist za to disciplino, ki se bori za skupni seštevek. To je bil zame dodaten pritisk. Proga je bila ravna, a jo je oteževal veter. Ko sem videl, da sem dosegel najhitrejši čas, sem bil seveda zelo vesel. Zdaj sem v dobrem položaju, a ne smemo prehitevati. Gremo korak za korakom, kot sem napovedal že na začetku dirke. Ne bo lahko, a z optimizmom gledam naprej," je za spletno stran ekipe dejal Roglič.