Po podatkih iz raziskovanja Življenjski pogoji (SILC) za leto 2019 je bila stopnja tveganja revščine v Sloveniji 12-odstotna. To pomeni, da je z dohodkom, nižjim od praga tveganja revščine, živelo približno 243.000 prebivalcev Slovenije, kar je 25.000 manj kot v prejšnjem letu. Letni prag tveganja revščine za enočlansko gospodinjstvo je znašal 8.440 EUR, mesečni pa 703 EUR. Osebe, katerih neto razpoložljivi dohodek na ekvivalentno odraslo osebo na mesec je bil nižji od 703 EUR, so bile torej izpostavljene tveganju revščine
Na statističnem uradu so pripravili tudi podatke o tveganju socialne izključenosti.
Stopnja tveganja socialne izključenosti je odstotek oseb, izpostavljenih tveganju socialne izključenosti. Gre za osebe, ki živijo pod pragom tveganja revščine, ali so resno materialno prikrajšane, ali živijo v gospodinjstvih z zelo nizko delovno intenzivnostjo.
Stopnja tveganja socialne izključenosti se je v Sloveniji v 2019 glede na prejšnje leto znižala za 1,8 odstotne točke. Znašala je 14,4 %; Stopnja tveganja socialne izključenosti je bila najvišja v zasavski statistični regiji (21,4-odstotna); sledili sta ji koroška (z 19,3-odstotno) in podravska (z 18,6-odstotno). Glede na prejšnje leto se je delež oseb, izpostavljenih tveganju socialne izključenosti, znižal v desetih, zvišal pa v dveh statističnih regijah (v zasavski in koroški).
VIR: SURS