12° / 16°

1. oktobra vsi v Stožice na nepozaben spektakel!
Ujemite barve jeseni s Kumom in Cvetličarno Joli
S Kumom na tekmo in zabavo
Energija plus ponovno omogočila brezplačni ogled dveh kino predstav za več kot 200 otrok iz socialno ogroženih družin
Homeopatija in potovalna slabost
Kako moramo v prometu poskrbeti za naše najmlajše?
Novice
K. E.

Dolani in Šmarčani vztrajajo na vrhu

RD Herz Šmartno

Po štirih kolih 1.B lige imata ekipi Dol TKI Hrastnika in Herz Šmartnega po novih zmagah maksimalen izkupiček osmih točk in sta na prvem oziroma drugem mestu lestvice. Slavili so tudi Radečani in se povzpeli na šesto mesto, na računu imajo pet točk.

Šmarčani trepetali za zmago

V derbiju kola so Šmarčani v dvorani Pungrt gostili ptujsko Dravo in prišli do minimalne zmage (24:23). V prvem polčasu so gledalci spremljali izenačeno predstavo, na odmor so domači odšli z dvema goloma prednosti (13:11).

Nekaj minut pred koncem so Šmarčani vodili za štiri (23:19), toda gostje so se uspeli vrniti in v zadnjih sekundah je zmago gostiteljev rešil vratar Midhad Muratović. Pri Šmartnem se je strelsko najbolj izkazal Tilen Strmljan z osmimi zadetki.

Dolani strli žilavo Škofljico

V dvorani Dolanka je Dol TKI Hrastnik gostil Škofljico in do zmage prišel težje od pričakovanj (29:28). Po začetnem zaostanku so domači do odmora prišli do dveh golov prednosti (17:15).

V drugem polčasu so Dolani povedli že za šest (24:18), toda gostje se niso predali in v 53. minuti prišli le na gol zaostanka. V zaključku tekme je odlično branil Klemen Sikošek in poskrbel, da je zmaga ostala doma. Najbolj učinkovit strelec gostiteljev je bil Domen Hribšek s šestimi goli.

Radečani zmagali drugič zapored

Moštvo Radeče-Mik Celje je v domači dvorani gostilo ekipo Mokerc Ig in vpisalo drugo zaporedno zmago (33:26). Večino dela so domači opravili v prvem polčasu, ki so ga dobili za pet zadetkov (15:10).

Radečani imajo po štirih tekmah na računu pet točk in so na šestem mestu lestvice v štirinajstčlanski ligi.