8° / 15°

1. oktobra vsi v Stožice na nepozaben spektakel!
Napovedujemo GuštFest 2024!
S Kumom na tekmo in zabavo
Energija plus ponovno omogočila brezplačni ogled dveh kino predstav za več kot 200 otrok iz socialno ogroženih družin
Homeopatija in potovalna slabost
Kako moramo v prometu poskrbeti za naše najmlajše?
Novice
Da. B.

Dolani ostali popolni, zmaga Šmartnega, poraz Radeč

RK Dol TKI Hrastnik

Rokometaši Dol TKI Hrastnika so dobili derbi šestega kola 1.B lige, v dvorani Dolanka so ugnali ivanški Sviš (33:29). S tem so ohranili popoln izkupiček, edini imajo 12 točk.

Dolani so začeli bolje od gostov in v prvem polčasu dvakrat povedli za tri gole, toda na odmor je z minimalno prednostjo odšel Sviš (17:18), pri katerem je blestel Denis Zavodnik.

V drugem delu so domači hitro spreobrnili izid v svojo korist in prednost držali s pomočjo razpoloženega vratarja Klemna Sikoška. Za končno zmago za štiri gole je sedem zadetkov prispeval Amal Ajdari, šest jih je dodal Domen Hribšek, po pet pa Aljaž Zore, Gregor Klepej in Kristjan Bauerheim.

Šmartno prvi zasledovalec vodilnih

Herz Šmartno je v dvorani Pungrt zanesljivo odpravilo Črnomelj (31:23). Po dobrem začetku domačih so se Belokranjci na krilih Rudija Slobodnika do polčasa uspeli približati na dva zadetka zaostanka (15:13), v drugem delu pa so Šmarčani stvari postavili na svoje mesto.

Že sredi drugega dela je bil dvoboj praktično odločen, ko so domači vodili za devet (25:16). Zadnje minute so bile tako zgolj formalnost.

Za Šmartno je deset golov zabil bivši igralec trboveljskega Rudarja Tilen Strmljan, šest jih je dodal Filip Gradišek. Slednji je sicer trener ekipe, letos pa je prvič tudi zaigral. Šmarčani imajo deset točk in so ostali na drugem mestu.

Drava "preplavila" Radeče

Moštvo Radeče Mik Celje je na domačem parketu klonilo proti ptujski Dravi (19:21). Favorizirani gostje so vodili skozi celotno srečanje, ob polčasu je razlika znašala tri zadetke (9:12). S čvrsto obrambo je Drava v nadaljevanju ubranila naskok.

Za domače je osem golov zabil Blaž Ernestl, pet jih je dodal Tomaž Gospodarič. Za Ptujčane je osemkrat v polno meril Jan Maroh. Radečani so na devetem mestu, na računu imajo pet točk.