12° / 16°

1. oktobra vsi v Stožice na nepozaben spektakel!
Ujemite barve jeseni s Kumom in Cvetličarno Joli
S Kumom na tekmo in zabavo
Energija plus ponovno omogočila brezplačni ogled dveh kino predstav za več kot 200 otrok iz socialno ogroženih družin
Homeopatija in potovalna slabost
Kako moramo v prometu poskrbeti za naše najmlajše?
Novice
Da. B.

Dol koraka proti prvi ligi, zmaga Radeč, poraz Šmartnega

Facebook

Rokometaši Dol TKI Hrastnika so tudi v osmem kolu 1.B DRL zmagali, na domačem parketu so visoko premagali Brežice (32:21). Dolani imajo še vedno popoln izkupiček in so trdno na vrhu lestvice.

Proti Posavcem so domači hitro naredili občutnejšo razliko in ob polčasu vodili za šest (14:8). V drugem delu je prednost še narasla in se ustavila pri končnih enajstih zadetkih.

Za Dol sta po šest zadetkov dosegla Domen Hribšek in Gregor Klepej, pet jih je dodal Kristian Bauerheim. Prvi strelec tekme je bil sicer gostujoči igralec Franci Čanžar, ki je mrežo zatresel devetkrat.

Radečani so se oddaljili od dna

Ekipa Radeče Mik Celje je na domačem parketu proti Črnomlju zabeležila svojo tretjo zmago v sezoni (27:26) in je sedaj pri sedmih točkah na devetem mestu lestvice.

Proti Belokranjcem so domačini prvi polčas dobili za štiri (15:11), v drugem pa so jih gostje ujeli, toda v končnici so Radečani vendarle uspeli rešiti tesno zmago.

Pri domačih se je strelsko najbolj izkazal Tomaž Gospodarič s šestimi goli, enega manj sta zabila povratnik po poškodbi Danijel Dobravc in Blaž Ernestl. Za goste je bil sedemkrat natančen Anže Weiss.

Šmarčani klonili proti presenečenju prvenstva

Šmarčani so drugič v sezoni morali priznati premoč tekmecem, ljubljanska ekipa Krim Olimpija jih je z zmago (27:31) prehitela na drugem mestu.

Gostje so minimalno vodili že po prvem polčasu (16:17), v drugem pa so nadgradili prednost in na koncu slavili s štirimi zadetki razlike.

Za domače je desetkrat zadel Rok Ribarič, sedemkrat Aleš Šmejc, šestkrat pa Tilen Strmljan. Pri gostih je bil najbolj razpoložen Miha Tomič z 12 goli.