12° / 16°

1. oktobra vsi v Stožice na nepozaben spektakel!
Ujemite barve jeseni s Kumom in Cvetličarno Joli
S Kumom na tekmo in zabavo
Energija plus ponovno omogočila brezplačni ogled dveh kino predstav za več kot 200 otrok iz socialno ogroženih družin
Homeopatija in potovalna slabost
Kako moramo v prometu poskrbeti za naše najmlajše?
Novice
Da. B.

Dol oddal prvo točko, zmaga Herza, poraz Radeč

Dol TKI Hrastnik/Facebook

V 10. kolu 1.B DRL so rokometaši Dol TKI Hrastnika prvič v letošnji sezoni ostali brez popolnega izkupička, na domačem parketu so namreč presenetljivo remizirali (27:27) z ekipo Moškanjci Gorišnica, ki je osvojila šele svojo tretjo točko.

Kljub remiju so Dolani ostali na vrhu lestvice, v naslednjem kolu pa se bodo odpravili na gostovanje k drugouvrščeni ekipi Krim Olimpija.

Po izenačenem prvem polčasu so Dolani v drugem povedli že za pet zadetkov, toda gostje so se v zadnjih sekundah uspeli vrniti in izenačiti, za zmago pa je domačim zmanjkalo časa.

Za Dol je je Gregor Klepej zabil šest golov, po enega manj sta prispevala Amal Ajdari in Aljaž Zore. Pri gostih je osem zadetkov dosegel Matej Bedrač.

ŠMARTNO DRŽI KORAK Z VRHOM

Moštvo Herz Šmartno je pričakovano slavilo na gostovanju pri Alplesu v Železnikih (23:28) in se utrdilo na tretjem mestu lestvice, s tremi točkami manj od vodilnega Dola.

Gorenjci so do izida 7:7 držali priključek, nato pa so Šmarčani dvignili ritem v obrambi in prvi polčas zanesljivo dobili (9:14). V drugem delu se je Alples približal na le dva zadetka zaostanka, toda nekaj dobrih obramb vratarja Midhada Muratovića je ustavilo nalet in gostje so na koncu gladko slavili.

Pri Herzu je bil ponovno najboljši strelec Tilen Strmljan, mrežo je zatresel devetkrat, štiri gole je dodal Aleš Šmejc. Pri domačih je bil najbolj učinkovit Tomaž Frakelj s šestimi goli.

RADEČANI POPUSTILI V KONČNICI

Rokometaši Radeč so na domačem igrišču klonili proti moštvu Krim Olimpija (24:28) in ostali na devetem mestu lestvice z devetimi točkami.

Po izenačenem prvem polčasu, v katerem si nobena od ekip ni priigrala prednosti višje od dveh golov, so Radečani v drugem nekaj časa celo vodili, v zadnji četrtini tekme pa popustili in Ljubljančanom dovolili, da naredijo odločilno razliko.

Za domače je osem golov zabil Blaž Ernestl, enega manj je dodal Tomaž Gospodarič. Pri gostih je bil z osmimi goli najbolj učinkovit Robert Sanković.