8° / 15°

1. oktobra vsi v Stožice na nepozaben spektakel!
Napovedujemo GuštFest 2024!
S Kumom na tekmo in zabavo
Energija plus ponovno omogočila brezplačni ogled dveh kino predstav za več kot 200 otrok iz socialno ogroženih družin
Homeopatija in potovalna slabost
Kako moramo v prometu poskrbeti za naše najmlajše?
Novice
Da. B.

Dolani po incidentni tekmi prvič poraženi

Dol TKI Hrastnik/Facebook

Rokometaši Dol TKI Hrastnika so v 11. kolu 1.B DRL doživeli prvi poraz v sezoni. Na ljubljanski Galjevici je bila boljša ekipa Krim Olimpija (34:31). Slednja je na vrhu pri 19 točkah ujela Dolane, ki so prvo točko oddali šele v prejšnjem kolu.

Domači so imeli po 15 minutah tri zadetke prednosti (9:6), v prvem delu je njihov največji naskok znašal štiri zadetke. Gostje so se še pred odmorom uspeli približati, toda ob polčasu so Ljubljančani vseeno vodili (17:15).

Po desetih minutah nadaljevanja je Krim Olimpija sprva še povečala naskok (25:20), toda delni izid 6:2 v korist Zasavcev je pred končnico spet odprl srečanje. V sklepnih minutah so bili bolj zbrani domači, ki so po dveh zaporednih zadetkih Roberta Sankovića povedli za tri in obračun uspešno pripeljali h koncu.

Prvi strelec derbija za vrh je bil Gregor Klepej, ki je v mrežo domačih poslal 12 žog. Šest golov je dodal Domen Hribšek, enega manj pa Domen Rožej. Pri Krim Olimpiji je Miha Tomšič zadel devetkrat, Sanković pa osemkrat.

NA ROBU PRETEPA

Tekma je bila zelo nervozna, v obeh taborih so imeli veliko pripomb na delo sodnikov. Gledalci so videli veliko izključitev, igralci pa so bili nekajkrat na robu pretepa.

"Rokometaši Krim Olimpije so bili danes bolj agresivni v obrambi. V teh fazi igre so bili zelo dobri, mi pa se nismo držali tega, kar smo se dogovorili, Tako so nam pobegnili in morali smo jih celo tekmo loviti, to pa se je poznalo tudi na končnem rezultatu. Žal pa je prišlo na tekmi do takšnih incidentov zaradi tega, ker danes sodnika nista bili na ravni sojenja kot se za derbi spodobi," je po srečanju za rokomet.net povedal trener Dolanov Primož Cenkar.