12° / 16°

1. oktobra vsi v Stožice na nepozaben spektakel!
Ujemite barve jeseni s Kumom in Cvetličarno Joli
S Kumom na tekmo in zabavo
Energija plus ponovno omogočila brezplačni ogled dveh kino predstav za več kot 200 otrok iz socialno ogroženih družin
Homeopatija in potovalna slabost
Kako moramo v prometu poskrbeti za naše najmlajše?
Novice
Da. B.

Herz razbil Krško, Radeče z zmago z Dolenjske

RD Herz Šmartno

Rokometaši Herz Šmartnega so v 11. kolu 1.B DRL na domačem igrišču visoko premagali lanskega prvoligaša iz Krškega (39:27). Z zmago so se Šmarčani približali vodilnemu dvojcu, sedaj imajo zgolj točko manj od Dol TKI Hrastnika in Krim Olimpije.

Že v prvem polčasu so domači Posavce spravili v neugoden položaj, saj so po 30 minutah vodili za pet (19:14). V drugem polčasu je razlika vztrajno rasla in se na koncu ustavila pri 12 zadetkih.

Pri Šmartnem je bil ponovno najbolj učinkovit Tilen Strmljan s 13 zadetki, po štiri sta dodala Jaka Avsec in Peter Bahovec. Za Krško je sedem golov vpisal Dejan Vovk.

RADEČANI GROSUPLJE PRIKOVALI NA DNO

Rokometaši Radeč so se z zmago pri zadnjeuvrščenem Grosupljem (23:25) utrdili v sredini lestvice, so na osmem mestu z enajstimi točkami in trkajo na vrata zgornje polovice razpredelnice.

Na Dolenjskem so domači sicer začeli dobro in ob odmoru vodili za gol (11:10), toda v nadaljevanju so gostje zagospodarili na parketu in prišli do tesne, a zaslužene zmage za dva zadetka.

Junak tekme je bil Tomaž Gospodarič, ki je za Radeče zabil kar 13 zadetkov, tudi sedem od zadnjih desetih na tekmi. Pet jih je dodal Danijel Dobravc, štiri pa Matic Stegne. Za Grosuplje je Gregor Mišmaš zabil osem, Miloš Petrović pa šest golov.