12° / 16°

1. oktobra vsi v Stožice na nepozaben spektakel!
Ujemite barve jeseni s Kumom in Cvetličarno Joli
S Kumom na tekmo in zabavo
Energija plus ponovno omogočila brezplačni ogled dveh kino predstav za več kot 200 otrok iz socialno ogroženih družin
Homeopatija in potovalna slabost
Kako moramo v prometu poskrbeti za naše najmlajše?
Novice
Da. B.

Dol ostaja prvi, Herz slavil v Radečah

vszi

Rokometaši Dol TKI Hrastnika so v 12. kolu 1.B DRL vpisali pričakovano zmago proti zadnjeuvrščenemu Grosuplju (34:28) in se obdržali na vrhu drugoligaške lestvice z enakim številom točk kot Krim Olimpija.

Dolani so že v prvem polčasu prišli do občutne razlike sedmih golov (18:11), v nadaljevanju, ko so priložnost dobili igralci s klopi, pa so se Dolenjci približali na le štiri zadetke zaostanka. V končnici so domači vendarle strnili vrste in vpisali novi dve točki.

Največ zadetkov za Dol je zabil Kristian Bauerheim (5), po štiri sta dodala Jasmin Ramić in Kristjan Simončič. Pri gostih so bili najbolj učinkoviti Matej Slemenjak (6), Janez Grum (5) in David Kastelic (5).

ŠMARTNO V KONČNICI STRLO RADEČE
Rokometaši Herz Šmartnega so z zmago v Radečah (22:32) ostali tik pod vrhom lestvice, imajo zgolj točko manj od Dol TKI Hrastnika in Krim Olimpije. Radeče so desete, a pretiranih skrbi v boju za obstanek nimajo.

V trinajstem, zadnjem kolu prvega dela, bo odigran derbi med tretjim Herz Šmartnim in vodilnim Dol TKI Hrastnikom. Tekma v dvorani Pungrt bo na sporedu v soboto zvečer.

Prvi polčas je bil zelo izenačen, nobena ekipa si ni priigrala otipljive prednosti, na odmor pa so z vodstvom odšli Šmarčani (12:13). V nadaljevanju je bila tekma poravnana do izida 18:18, nato pa je Herz dvignil nivo v obrambi, dopustil le še štiri gole v svoji mreži in zanesljivo zmagal.

Prvi strelec srečanja je bil Tilen Strmljan s 13 zadetki, za Šmartno sta jih Aleš Šmejc in Jaka Avsec prispevala še sedem oziroma šest. Pri Radečah je bil nabolj razpoložen Danijel Dobravc s petimi goli, po enega manj sta zabila Tomaž Gospodarič in Blaž Ernestl.