10° / 22°

1. oktobra vsi v Stožice na nepozaben spektakel!
Napovedujemo GuštFest 2024!
Veličastni finale v kraljestvu Zlatoroga krona zlate sezone
Energija plus ponovno omogočila brezplačni ogled dveh kino predstav za več kot 200 otrok iz socialno ogroženih družin
Homeopatija in potovalna slabost
Kako moramo v prometu poskrbeti za naše najmlajše?
Novice
Da. B.

Požunova prilezla iz začaranega kroga

Nikola Miljković

Smučarske skakalke so se na Ljubnem ob Savinji preizkusile na dveh tekmah.

Na prenovljeni ljubenski skakalnici so Slovenke nastopile odlično in zabeležile kopico visokih uvrstitev.

V soboto je slavila Maja Vtič. Ugnala je tudi letos težko premagljivo Japonko Saro Takanashi, ki je bila druga, tretje mesto je zasedla še ena Slovenka - Špela Rogelj.

Od domačink se je med deseterico prebila le še Katja Požun, članica SK Zagorje je osvojila osmo mesto. Skočila 84 in 87,5 metra ter zabeležila svojo najboljšo uvrstitev v sezoni.

SOLIDNO TUDI V NEDELJO
V nedeljo je bila najboljša izkušena Avstrijka Daniela Iraschko Stolz. Vtičeva je tokrat zasedla drugo mesto, čeprav je postavila nov rekord naprave (95,5 metra), tretja pa je bila še ena Avstrijka - Chiara Hölzl. Četrta je bila Takanashijeva, peta pa Rogljeva. Urša Bogataj je zasedla osmo mesto.

Požunova je na nedeljski tekmi vpisala še eno solidno uvrstitev, povzpela se je do 11. mesta s skokoma dolgima 85 in 88 metrov.

"S skoki ta vikend moram biti zadovoljna, čeprav bi si želela, da nekoliko popravim skoke prve serije. Verjetno v drugo toliko bolje skočim, ker v prvo naredim napako in nato grem v drugi seriji na vse ali nič. Sem pa zelo vesela, da sem končno prilezla iz tega začaranega kroga, kjer sem se vrtela celotno sezono, ampak do tistih resnično vrhunskih skokov, ki sem jih nekoč že kazala, mi pa še kar nekaj manjka," je za Žurnal24 povedala zasavska tekmovalka.

TAKANASHIJEVA DRVI PROTI GLOBUSU
V skupnem seštevku svetovnega pokala Takanashijeva še naprej premočno vodi (1310 točk). Druga je Iraschko Stolzeva (929), tretja pa Vtičeva (718). Požunova je na 24. mestu, zbrala je 130 točk.