11° / 20°

1. oktobra vsi v Stožice na nepozaben spektakel!
Napovedujemo GuštFest 2024!
Veličastni finale v kraljestvu Zlatoroga krona zlate sezone
Energija plus ponovno omogočila brezplačni ogled dveh kino predstav za več kot 200 otrok iz socialno ogroženih družin
Homeopatija in potovalna slabost
Kako moramo v prometu poskrbeti za naše najmlajše?
Novice
Da. B.

Pograjc tik za trideseterico

Smučarski skakalci so se pretekli konec tedna v Lahtiju merili na veliki in srednji skakalnici.

V Lahtiju so se skakalci v petek posamično merili na večji napravi, v soboto je ekipna preizkušnja zaradi vetra odpadla. V nedeljo so izpeljali še eno posamično tekmo, a so jo, spet zaradi vetra, prestavili na srednjo skakalnico.

Peter Prevc se na Finskem ni znašel najbolje, čeprav se je dvakrat uvrstil med deseterico. V petek je po prvi seriji zasedal prvo mesto, v drugi pa padel na peto. Slavil je Avstrijec Michael Hayböck, drugi je bil Norvežan Daniel Andre Tande, tretji pa Nemec Severin Freund.

Od Slovencev so se do točk prebili še Robert Kranjec (19. mesto), Anže Lanišek (25.), Jaka Hvala (28.) in Domen Prevc (29.). Član SK Zagorje Andraž Pograjc je uspešno prestal kvalifikacije, v prvi seriji pa s skokom dolgim 110,5 metra zasedel 43. mesto.

HAYBÖCK PONOVIL VAJO
V nedeljo je Hayböck še enkrat zmagal, tokrat pred Nemcem Karlom Geigerjem in Japoncem Takujem Takeuchijem. Peter Prevc je zasedel deveto mesto (po prvi seriji je bil šele 22.), Domen Prevc je bil 15., Tepeš pa 19.

Zelo blizu finala so bili še Hvala (31. mesto), Pograjc (33. mesto; 88 metrov) in Lanišek (34.), prva dva sta drugo serijo zgrešila za manj kot točko.

PREVČEVO VODSTVO NEDOTAKLJIVO
V skupnem seštevku Prevc še naprej premočno vodi s 1648 točkami. Njegov najbližji zasledovalec je Nemec Freund (1107), tretji je Norvežan Kenneth Gangnes (999). Pograjc je na 68. mestu, na računu ima pet točk.

V pokalu narodov je Slovenija padla na tretje mesto (3974 točk), prehitela jo je Nemčija (4016). Še naprej zanesljivo vodi Norveška (4932).

Skakalci bodo ostali na Finskem, na začetku tedna so se preselili v Kuopio.